captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: polifoniškos Mindaugo Kvietkausko esė

„Laikausi tos absoliučiai nemodernios ir nepostmodernios minties, kad yra žodžio ir tikrovės ryšys“, – apie neplanuotus nušvitimus rašant esė pasakoja Mindaugas Kvietkauskas.
Mindaugas Kvietkauskas.
Mindaugas Kvietkauskas.

Praėjusių metų pabaigoje pasirodė Mindaugo Kvietkausko esė knyga „Uosto fuga“. Beveik tuo pačiu metu autorius buvo apdavanotas ir Broniaus Savukyno premija „už platų raštijos ir kultūros istoriko akiratį, temų aktualumą bei puikų literatūrinį stilių.“

Intelektuali, problemiškus kultūros klausimus svarstanti arba klajojanti teritorijomis, kur tenka kliautis ne parengtais žemėlapiais, o intuicija, Mindaugo Kvietkausko esė yra tikrai išskirtinė mūsų literatūros kontekste. Autoriui svarbi ir nutrūkusi Vaidoto Daunio linija, ne egocentriška, o kultūrai įsipareigojanti, atsakinga laikysena.

Kokie gi tikrovės ir teksto susitikimai vyksta „Uosto fugoje“? Kaip turime elgtis su savo daugiatautės kultūros paveldu? Kaip puoselėti kultūros formas vartotojų visuomenėje ir trumpalaikiais projektais formuojamame akademiniame gyvenime? Ir kodėl reikia stabtelėti pažiūrėti į mėlyną rūką?
 

Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ – kovo 26 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 27 d., pirmadienį, 01.05 val. ir kovo 28 d., antradienį, 16.05 val.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...