captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar Klaipėda iš tiesų yra neužšąlančios kultūros uostas?

„Nerimas yra žiaurus. Mes grojame tuščiose salėse su pasaulinėmis legendomis. Žiauriai sunku psichologiškai. Kultūros raidos prasme esame embrionai. Miestas kaip kaimas – visi kas sau“, – sako Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas, violončelininkas Mindaugas Bačkus.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Susidaro įspūdis, jog klaipėdiečiai yra patenkinti viskuo. Jie akivaizdžiai atiduoda prioritetą kultūros vyksmui atvirose miesto erdvėse, o ne renginiams kamerinėse ir uždarose patalpose. Net pusės apklaustųjų nuomone, tradicinė Jūros šventė yra įdomiausias miesto kultūrinis renginys. Akivaizdu, kad „popsas“ mūsų mieste valdo“, – daro išvadą Klaipėdos universiteto Socialinių pokyčių studijų centro vadovas, sociologas Liutauras Kraniauskas.

„Miestui gresia pavojus tapti visiška provincija, į kurią tam tikromis progomis kartais atvežami nebūtinai aukščiausios kokybės meniniai produktai ir į kuriuos planingai susirenka miesto valdininkai ir pasipuošusios turtingų verslininkų ponios“, – teigia Vilniaus dailės akademijos docentas, filosofas Tomas Kiauka.

„Kultūrinis gyvenimas mieste darosi vienakryptis, koncentruotas ties džiazo muzika, kitos kultūros sritys šiame kontekste savaime pasidaro foninėmis, visomis prasmėmis mažiau reikšmingomis nei džiazas, ir nebesugeba pritraukti rėmėjų“, – įsitikinusi Klaipėdos savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto komiteto narė Nina Puteikienė.

Menininkų ir kultūros vadybininkų situaciją uostamiestyje aptarsime su M. Bačkumi, L. Kraniausku, galerijos „Si:said“ vadove Skaiste Marčiene ir režisieriumi, „Gliukų“ teatro įkūrėju Benu Šarka. Apie Klaipėdos miesto kultūros politiką kalbėsimės su T. Kiauka, N. Puteikiene, „Apeirono“ teatro režisiere Greta Kazlauskaite ir Klaipėdos savivaldybės Kultūros ir meno tarybos vadove Goda Giedraityte.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ tiesiogiai iš Klaipėdos kovo 22 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...