captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokį pavasarį atneš „Kino pavasaris“?

„Atradimai man visada yra nauji režisieriai, nauji vardai, niekur neregėti autoriai, šiemet mums jų stipriausiai atpūtė gūsiai iš Azijos šalių: Tailando, Singapūro, Afganistano. Taip pat pristatysime filmų iš Izraelio ir Palestinos“, – teigia festivalio „Kino pavasaris“ vyriausiasis programos sudarytojas Edvinas Pukšta.
Festivalio „Kino pavasaris“ vyriausiasis programos sudarytojas Edvinas Pukšta. Gedimino Gražio nuotr.
Festivalio „Kino pavasaris“ vyriausiasis programos sudarytojas Edvinas Pukšta. Gedimino Gražio nuotr.

„Vadovėlį sukūrėme mokiniui, suprasdami, kad dėl šešiolikmečio dėmesio varžomės su visu likusiu pasauliu: socialiniais tinklais, reklama, renginiais. Pavyzdžiui, kam naršyti „Facebook“ pasislėpus, kai galima tai puikai įtraukti į mokymo procesą?“ – teigia geriausio pasaulyje vadovėlio „Ekonomika per 31 valandą“ bendraautorė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ – muzikiniai menotyrininko Ernesto Parulskio nuotykiai Madride.

Pavasarį pasitikti kartu siūlo tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“. Vyriausiojo festivalio programos sudarytojo Edvino Pukštos teigimu, „Naujų vėjų“ tema „Kino pavasario“ programoje bus labai ryški – festivalis rodys 39 pilnametražius debiutinius filmus. Jie sudarys beveik trečdalį visos pilnametražių programos. „Atradimai man visada yra nauji režisieriai, nauji vardai, niekur neregėti autoriai, šiemet mums jų stipriausiai atpūtė gūsiai iš Azijos šalių: Tailando, Singapūro, Afganistano. Taip pat pristatysime filmų iš Izraelio ir Palestinos“, – teigia Edvinas Pukšta. Kodėl egzistuoja stereotipas, kad Balkanų kinas – tik apie karą? Ir kaip festivalis bandys šį stereotipą sugriauti? Kaip festivalyje atsispindės naujausios kino tendencijos? Apie tai – pokalbyje su vyriausiuoju festivalio programos sudarytoju Edvinu Pukšta ir „Kino pavasario“ meno vadove Santa Lingevičiūte.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ kovo 21 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...