captcha

Jūsų klausimas priimtas

LRT KLASIKA mini Europos senosios muzikos dieną!

Kovo 21 d., (antradienį) LRT KLASIKA transliuos Euroradijo senosios muzikos koncertus iš Stokholmo ir Jorko  

2012 m. Europos senosios muzikos puoselėtojai – atlikėjai, muzikologai, istorikai, senųjų manuskriptų tyrinėtojai, festivalių rengėjai – susibūrė į tarptautinę organizaciją REMA (Réseau Européen de Musique Ancienne), kad skleistų žinias ir populiarintų viduramžių, renesanso ir baroko muziką, aktyvintų ir gausintų jos atlikėjų ir klausytojų tarptautinę bendruomenę. Jau pačioje veiklos pradžioje REMA iniciavo „Europos senosios muzikos dieną“, kuriai buvo pasirinkta kovo 21-oji – didžiojo baroko genijaus Johano Sebastiano Bacho gimimo diena (1685). Iniciatyvą parėmė Europos komisija ir UNESCO. Pirmą sykį Europos senosios muzikos diena paminėta 2013 metais gausiais koncertais, operų pastatymais ir priemonėmis žiniasklaidoje.

Šiemet Europos senosios muzikos diena švenčiama jau penktą kartą. Jos idėją puoselėja ir Europos transliuotojų sąjunga (EBU), šiemet siūlanti dvi Euroradijo senosios muzikos koncertų transliacijas:

20.00 val. XVII a. vokiečų kompozitorių Franzo Tunderio, Heinricho Schützo ir Dietricho Buxtehudes kūrinius atliks Kelno radijo choro solistas, Upsalos akademijos choras ir baroko ansamblis (Švedija). Transliacija iš Stokholmo Vokiečių bažnyčios.

21.30 val. Georgo Friedricho Händelio ir Johano Sebastiano Bacho kūrinius atliks Maria Keohane (sopranas), Nevenas Lesage’as (obojus) ir Europos Sąjungos baroko orkestras, diriguojamas Larso Ulriko Mortenseno. Transliacija iš Jorko nacionalinio senosios muzikos centro (Jungtinė Karalystė).

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...