captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: dailininkė Giedrė Bulotaitė-Jurkūnienė

„Mane vis perspėja: tu atsargiau, tu labai degi, greitai sudegsi. O aš atsakau – tai gal geriau greitai, ryškiai sudegti, negi pelenuose ilgai rusenti, rusenti... Neįdomu!”–  sako dailininkė Giedrė Bulotaitė-Jurkūnienė.
Dailininkė Giedrė Bulotaitė-Jurkūnienė.
Dailininkė Giedrė Bulotaitė-Jurkūnienė.

„Man visada dramaturgija yra tik priežastis dirbti su komanda, išsakyti savo poziciją, kalbėti apie save, apie mus. Spektaklio kūrybinis procesas – tai ne dramaturgijos perskaitymas, o savojo kodo atradimas“,- sako režisierė Jana Ross, Nacionaliniame dramos teatre pristatanti A.Čechovo „Tris seseris“. 

„Man svarbiausia, kad šokis netaptų tik forma. Jei nebus turinio, kūno virtuoziškumas bus tik sportas“, – sako Kauno Metų menininku išrinktas šokėjas Marius Pinigis.

Vienas karas - skirtingi istorijos vadovėliai. Vilniuje eksponuojama keliaujanti paroda atskleidžia skirtingus pasakojimus apie II Pasaulinį karą, atsispindinčius Europos valstybių vadovėliuose.

Kultūros komentare „Vilniaus aidas Madride“ - muzikiniai menotyrininko Ernesto Parulskio nuotykiai Madride.

Šios savaitės užsienio kultūros naujienose pasižvalgysime po Londono knygų mugę bei Mastrichte vykstančią vieną didžiausių meno mugių TEFAF, taip pat aptarsime naują tendenciją į hostelius arba svečių namus įsileisti šiuolaikinį meną.

„Kūryba yra žaidimas. Žaidžiantis žmogus yra labai kūrybingas. O jei jau nebemoka žaisti, tada nepaprastai greitai susidėvi. Nenoriu sakyt – pasensta, nes gali būti amžiumi jaunas, o dūšia jau sena“,-  tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su jubiliejų pasitinkančia dailininke, poete, Vilniaus menininkų „Plekšnės“ klubo prezidente Giedre Bulotaite-Jurkūniene.


Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 18 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 19 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close