captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: literatūros vertėjus mokesčių sistema skatina keisti profesiją

„Pristatydamas Vyriausybės programą, premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad vykdomos reformos skatins darbuotojus dirbti ir užsidirbti. Bet tokia autorinių sutarčių mokesčių politika neskatina autorių dirbti, juo labiau neleidžia užsidirbti, tik skatina keisti profesiją“, – kreipimesi į LR Seimo Kultūros, Biudžeto ir finansų, Socialinės apsaugos ir darbo komitetus akcentuoja Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos pirmininkė Rasa Matulevičienė

„Rengdami jau XXI Thomo Manno festivalį, susimąstėme, kokia šio tęstinio renginio ateitis. Jau anksčiau išgirsdavome, kad į šį renginį renkasi tik brandūs intelektualai. Todėl nusprendėme paskatinti jaunimą dalyvauti pirmą kartą rengiamame esė konkurse Thomo Manno festivalio tema „Pandoros skrynia?“ , – sako Thomo Manno kultūros centro Nidoje vadovė dr. Lina Motuzienė. 

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Tekstas labai keistai veikia aktorius. Žodžių mažai, tačiau jie turi nuskambėti. Pjesė scenoje atrakina įdomius dalykus. Herojai yra kilpose, dviejuose laikuose vienu metu, mėgina pakeisti įvykius. Tačiau ta juoda dėžutė yra jų visų asmeninė“, – sako spektaklio „Juoda dėžutė“ režisierius  Darius Rabašauskas, kviečiantis į premjerą uostamiesčio Dramos teatre.

„Pristatydamas Vyriausybės programą,  premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad vykdomos reformos skatins darbuotojus dirbti ir užsidirbti. Bet tokia autorinių sutarčių mokesčių politika neskatina autorių dirbti, juo labiau neleidžia užsidirbti, tik skatina keisti profesiją“, – kreipimesi į LR Seimo Kultūros, Biudžeto ir finansų, Socialinės apsaugos ir darbo komitetus akcentuoja Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos pirmininkė Rasa Matulevičienė. Apie mokesčių sistemos teisinę koliziją, kai vertėjai moka visus mokesčius, tačiau negali naudotis socialinėmis garantijomis pokalbis studijoje su LLVS pirmininke R. Matulevičiene, vertėja Kristina Sprindžiūnaite, Seimo Kultūros komiteto pirmininko pavaduotoju Arūnu Gelūnu ir advokatu Viliumi Mačiulaičiu.


Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 17 dieną, penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...