captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip Lietuva prisistatys Leipcigo knygų mugėje?

„Dalyvavimas garbės viešnios teisėmis suteikia statusą ir galimybę kultūrai ir šaliai būti pastebėtai kitoje rinkoje. Mums niekaip nebūtų pavykę išleisti tiek vokiškų vertimų, jei neprisistatytume kaip garbės viešnia. Tai – itin reta proga taip išsamiai atskleisti Lietuvos kultūrą“, – pastebi Lietuvos kultūros instituto projektų vadovė Vakarė Smaleckaitė, vadovaujanti Lietuvos prisistatymui Leipcigo knygų mugėje garbės viešnios teisėmis.

„Beveik visos šios knygos iliustracijos tapo paveikslais, savotiškais mano iliustravimo simboliais. Darbai laimėjo tarptautinius konkursus, įėjo į albumus ir enciklopedijas“, – apie prieš 30 metų iliustruotą lenkų autoriaus Zbigniewo Batko knygą „Atgalios“, jau išleistą ir Lietuvoje, pasakoja dailininkas Stasys Eidrigevičius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos paruošta užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

„Dalyvavimas garbės viešnios teisėmis suteikia statusą ir galimybę kultūrai ir šaliai būti pastebėtai kitoje rinkoje. Mums niekaip nebūtų pavykę išleisti tiek vokiškų vertimų, jei neprisistatytume kaip garbės viešnia, lygiai taip pat niekada nebūtume sulaukę tokių sąlygų parodoms, filmams ir koncertams. Tai – itin reta proga taip išsamiai atskleisti Lietuvos kultūrą“, – pastebi Lietuvos kultūros instituto projektų vadovė Vakarė Smaleckaitė, vadovaujanti Lietuvos prisistatymui Leipcigo knygų mugėje garbės viešnios teisėmis. Kovo 23–26 dienomis Lietuva su šūkiu „Pasakojimas tęsiasi“ Leipcigo knygų mugėje prisistatys garbės viešnios teisėmis. Kaip vyko pasiruošimas tokiam unikaliam prisistatymui? Kokią literatūrą ir kultūros atstovus pristatysime Vokietijoje? Pokalbis su V. Smaleckaite, kultūros atašė Vokietijoje Rita Valiukonyte ir Virginija Vitkiene, kuravusia Leipcige veikiančią parodą „Oksimoronai“, kurioje pristatomi lietuvių ir vokiečių menininkų darbai.

Ved. Austėja Kuskienė.                        

„Ryto allegro“ kovo 16 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...