captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokia kultūrinės spaudos misija?

„Ne kartą esu sulaukusi redaktorių laiško, ar turiu ką nors parašiusi į stalčius. Atsakau, kad gyvenu tokiais laikais, kai viskas planuojama nuo deadline ‘o iki deadline ‘o, tad aš neturiu laiko rašyti į stalčius. Šis klausimas man yra kaip lakmuso popierėlis, kaip yra dėliojami tie savaitraščiai“, – apie aiškios kultūros savaitraščių strategijos trūkumą  svarsto literatūros kritikė Jūratė Čerškutė.
Literatūros kritikė Jūratė Čerškutė. A. Valantinienės (LRT) nuotr.
Literatūros kritikė Jūratė Čerškutė. A. Valantinienės (LRT) nuotr.

„Norime sukurti bendruomenišką atmosferą, kurioje kiekvienas galėtų dalintis savo požiūriu į pristatomus kūrinius ir užduoti jiems rūpimus klausimus“, – teigia iniciatyvos „Vilnius Art Walk“ organizatorė Ieva Sipavičiūtė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Pasakų sekimas buvo kaip žmogaus įvertinimas. Lygiai kaip ir dabar: jei gražiai save pateiksi, gražiai papasakosi, pameluosi, tai tu pasikelsi savo vertę. Pasakojimas, kalbėjimas visais laikais buvo svarbus žmogui“, – sako Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Sakytinės tautosakos skyriaus mokslininkė dr. Jūratė Šlekonytė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie pasakų sekimo ypatumus.

„Ne kartą esu sulaukusi redaktorių laiško, ar turiu ką nors parašiusi į stalčius. Atsakau, kad gyvenu tokiais laikais, kai viskas planuojama nuo deadline‘o iki deadline‘o, tad aš neturiu laiko rašyti į stalčius. Šis klausimas man yra kaip lakmuso popierėlis, kaip yra dėliojami tie savaitraščiai“, – apie aiškios kultūros savaitraščių strategijos trūkumą  svarsto literatūros kritikė dr. Jūratė Čerškutė. „Kiekvienas geras žurnalas turėtų drebinti viešąją erdvę su gerais klausimais, rimtomis peticijomis ir nebijoti ko nors užrūstinti. Mes galim reikalauti lėšų ir finansavimo, jei tikrai turim ką pasiūlyti“, – sako dailininkas Vaidotas Žukas. Kokią prasmę kultūrinis žurnalas šiandien turi Lietuvoje? Ar turime kokybiškų kultūros žurnalų?  Apie tai – filosofo Vytauto Ališausko moderuotoje diskusijoje iš Vilniaus knygų mugės su literatūros kritike dr. Jūrate Čerškute, dailininku Vaidotu Žuku ir rašytoju ir vertėju Antanu Gailiumi.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ kovo 15 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...