captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Yana Ross – „teatro tradiciją palaiko būtent žiūrovai“

„Pastebėjau, kad kuo toliau į šiaurę, tuo labiau žmonėms reikalingas teatras. Teatre kitas mąstymas, čia žiūrovai gauna kažką, ko nesuteikia nei televizija, nei kinas, – sako režisierė Yana Ross, po ketverių metų grįžtanti į LNDT sceną su nauju spektakliu.
Režisierė Yana Ross. Dmitrij Matvejev nuotr..
Režisierė Yana Ross. Dmitrij Matvejev nuotr..

„Visą parodą kūriau šiek tiek fatališkai – su pas mane ateinančiais vaizdais. Tikiu tomis deivėmis“, – sako menininkė Eglė Vertelkaitė, pristatanti parodą „Moiros“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Manėme, kad istorija yra kažkas kilnaus, didaus, su trupučiu kančios, bet Kovo 11-oji primena, kad gyvenimas laisvėje visų pirma yra buities ir kasdienybės dalykai“, – pastebi filosofas Kęstas Kirtiklis  komentare su rubrika „Požiūris“ . 

„Pastebėjau, kad kuo toliau į šiaurę, tuo labiau žmonėms reikalingas teatras. Yra teatro tradicija, kurią palaiko būtent žiūrovai. Teatre kitas mąstymas, čia jie gauna kažką, ko nesuteikia nei televizija, nei kinas. Į Lietuvą verta grįžti ir dėl komandos, ir dėl žiūrovų, – sako režisierė Yana Ross, po ketverių metų grįžtanti į LNDT sceną su nauju spektakliu. Pokalbis su įvairiose pasaulio šalyse kuriančia Yana Ross apie teatro aktualumą  ir jau trečią jos karjeroje A. Čechovo pjesę „Trys seserys“, kurios veikėjus režisierė įkurdina ne Rusijos, o Lietuvos provincijoje.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ kovo 14 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...