captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: ką išgyvena Europoje ir už jos ribų gabenami galvijai?

„Skausmo neįmanoma išmatuoti. Matai persigandusį gyvūną, kuris žino, kad lėtai artinasi mirtis“, – sako gyvūnų gerove besirūpinančios organizacijos „Animals International“ Europos padalinio vadovas Gabrielis Paunas. Organizacija neseniai paviešino tyrimą, kuris atskleidžia grubius galvijų transportavimo teisės aktų pažeidimus Europos Sąjungos ir kitose šalyse.
Europos gyvūnai pakeliui į Izraelį. Animals International nuotr.
Europos gyvūnai pakeliui į Izraelį. Animals International nuotr.

Jų padarytuose vaizdo įrašuose bei nuotraukose matyti karvės ir jaučiai, padengti savo pačių mėšlu, nepajėgiantys įlipti į laivus ir mušami prižiūrėtojų, naudojančių elektrošoką. Aktyvistas pasakoja matęs itin daug į Artimųjų Rytų šalių uostus atgabentų galvijų su lietuviškais įsagais. Pasak jo, galvijai iš Baltijos šalių į Viduržemio jūros uostus atvyksta labai išsekę, o kelionės laivais jiems ypač sunkios. Vaizdo medžiaga iš Artimųjų Rytų, Šiaurės Afrikos ir Turkijos skerdyklų, į kurias keliauja Europos galvijai – ypač sukrečia.

Iš Lietuvos per metus eksportuojama daugiau kaip 130 tūkst. galvijų, apie 30 tūkst. kiaulių, apie 2 mln. paukščių. Priežiūros institucijos tikina, kad transportavimo taisyklių pažeidimų užfiksuojama labai mažai. Kartu jie pripažįsta, kad oficiali statistika visos galvijų kelionės ir jos sąlygų neatspindi. Tuo metu Europos Komisijos duomenys rodo, kad šalių institucijos daugybę metų nepajėgia užtikrinti tinkamo teisės aktų įgyvendinimo.

Išsamiau apie tai laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, kovo 13 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.
 

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...