captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Tomo Venclovos knygą „Prarasto orumo beieškant“

„Pavadinimas „Prarasto orumo beieškant“ glaudžiai susijęs su man rūpimu klausimu: kaip šių dienų Lietuvoje kalbėti ramiai, be isterikos ir sąskaitų suvedinėjimo, be, neva, patriotinių šūkavimų, bet ir be paniekos savo valstybei ir tautai, stengiantis pagrįsti ir aiškiai išdėstyti kiekvieną teiginį“, – aiškina knygos autorius Tomas Venclova.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Šimtmetis paprastai yra ta jubiliejinė data, kuri teikia džiaugsmą, o Rietave lygiai prieš 100 metų, kai pradėjusi išsikvėpti pirmojo pasaulinio karo beprotybė ir vokiečiai besitraukdami plėšė Oginskių rūmus, prasidėjo katastrofiškas aristokratų dvaro kaip kultūros židinio nykimas“, – pasakoja Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas, visuomenei pirmą kartą pristatydamas 1917–1937 m. sunaikintų Oginskių rezidencijos rūmų maketą.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Menininkas visada turi išeiti iš savo komforto zonos. Šiuo atveju tai reiškia patekti į didelį „Švyturio“ arenos koridorių ir jame pasistengti sukurti jaukią atmosferą, spektakliui tinkamą zoną. Norisi jaunatviškumo, nestandartinių pasibuvimų. Man švenčiausia, kad jauni aktoriai liko Klaipėdoje ir kuria Klaipėdai“, – sako uostamiesčio Jaunimo teatro įkūrėjas Valentinas Masalskis, kviečiantis į festivalį „Jauno teatro dienos“.

„Pavadinimas „Prarasto orumo beieškant“ glaudžiai susijęs su man rūpimu klausimu: kaip šių dienų Lietuvoje kalbėti ramiai, be isterikos ir sąskaitų suvedinėjimo, be, neva, patriotinių šūkavimų, bet ir be paniekos savo valstybei ir tautai, stengiantis pagrįsti ir aiškiai išdėstyti kiekvieną teiginį“, – aiškina knygos autorius Tomas Venclova. Eseisto, publicisto, literatūrologo profesoriaus Tomo Venclovos pokalbį su bičiuliu eseistu, scenaristu Pranu Morkumi apie lietuvių santykius su kaimynais moderavo istorikas prof. habil. dr. Alvydas Nikžentaitis.
 

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 10 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...