captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl parodose trūksta lankytojų?

„Dažnai girdžiu, jog meno parodas Lietuvoje lanko per mažai žmonių. Tikriausiai taip yra, nes apie įdomų vyksmą meno erdvėje mes sužinome per mažai. Kultūrinę spaudą skaito ne tiek jau daug žmonių, o ir menotyrininkų recenzijos ne visada sugeba sudominti platesnę auditoriją“, – svarsto dailininkė Dovilė Bilkštienė.

„Praėjus 26 metams po filmo „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ išėjimo į ekranus, šis kūrinys vis dar yra aktualus. Kiekvienais metais prašoma jį kur nors parodyti – tai hipių festivalyje Kalifornijoje, tai Prahoje, tai Sausio 13-osios proga. Jis įdomus kaip tos epochos veidrodis, šalies istorijos atspindys. Tai, kad nebuvo normalios kokybės ir filmas neatitiko jokių techninių šiandienos standartų, labai nervino“, – sako režisierius Raimundas Banionis, kurio filmo „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ restauruota ir suskaitmeninta versija netrukus bus pristatyta žiūrovams.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie kino klasiką ir klasiškąją kino kritiką amerikiečių politikos ir kultūros žurnale New Republic: kuo drąsūs filmų recenzentai išsiskiria iš eilinių kritikų masės; ir apie Bruklino muziejaus Niujorke retrospektyvą, apžvelgiančią amerikietiškojo modernizmo motinos dailininkės Džordžijos O'Keeffe kūrybą.

„Dažnai girdžiu, jog meno parodas Lietuvoje lanko per mažai žmonių. Tikriausiai taip yra, nes apie įdomų vyksmą meno erdvėje mes sužinome per mažai. Kultūrinę spaudą skaito ne tiek jau daug žmonių, o ir menotyrininkų recenzijos ne visada sugeba sudominti platesnę auditoriją“, – svarsto dailininkė Dovilė Bilkštienė, pristačiusi parodų lankomumą skatinantį socialinį projektą „Kartu su menu“. Kodėl parodose trūksta lankytojų? Ar kokybiškas menas gali būti prieinamas ir įdomus plačiam visuomenės ratui? Kodėl meno parodų lankymas naudingas pačiam lankytojui? Apie tai – pokalbyje su dailininke Dovile Bilkštiene, menotyrininke doc. dr. Jurgita Ludavičiene ir VDA parodų salių „Titanikas“ direktoriumi Vidu Poškumi.
 

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ kovo 9 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...