captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: pasižvalgymai po šiuolaikinę architektūrą

„Architektas šiandien ne tik žmogus, kuris projektuoja pastatą. Architektas turi būti derybininkas, strategas, politikas ir pilietis, turintis atsakingą požiūrį į tai, ką jis daro“, – sako architektas Rolandas Palekas.
Į konkurso „Žvilgsnis į save 2010–2012“  geriausiųjų penketuką pateko Vilniaus universiteto bibliotekos (MKIC) Saulėtekio miestelyje Vilniuje projektas („Paleko ARCH studija”).
Į konkurso „Žvilgsnis į save 2010–2012“ geriausiųjų penketuką pateko Vilniaus universiteto bibliotekos (MKIC) Saulėtekio miestelyje Vilniuje projektas („Paleko ARCH studija”).

„Architektas šiandien ne tik žmogus, kuris projektuoja pastatą. Architektas turi būti derybininkas, strategas, politikas ir pilietis, turintis atsakingą požiūrį į tai, ką jis daro“, – sako architektas Rolandas Palekas.

„Premijų už viso gyvenimo nuopelnus galėtų būti ne viena, daugeliui iškilių menininkų jaučiame skolą, tačiau nieko negalime padaryti – esame įsprausti į griežtus rėmus“, – sako Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos narė teatrologė Irena Veisaitė.

Tęsiame ciklą „Metų knygos rinkimai“. „Vienas iš dalykų, kurio pasigendu Lietuvoje, tai polifonijos, genų ir odos spalvų įvairovės“, – esė knygoje „Pekino dienoraščiai“ rašo Vaiva Grainytė.

Garsiausi Lietuvos atlikėjai, muzikų dinastijos, „gyvi“ ir archyviniai interviu, „Auksinis diskas 2012” ir kiti prizai – visa tai žada Didysis muzikų paradas, šiemet pirmą kartą vyksiantis LRT Didžiojoje studijoje.  

Kultūros komentaras. Autorius – rašytojas Andrius Jakučiūnas.

Tęsiame pasakojimų ciklą „Pasaulio literatūros premijos“. Poetas, literatūros apžvalgininkas Marius Burokas pristato amerikiečių rašytojos Lionel Shriver romaną „Pasikalbėkime apie Keviną“, kuris 2005 metais pelnė prestižinę „Orange“ premiją, o pernai pagal jį sukurtas filmas susilaukė didelio dėmesio visame pasaulyje.

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pasižvalgysime po šiuolaikinę architektūrą. Laidos pašnekovai – Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Gintautas Bražiūnas,  šios sąjungos  Informacinio centro vadovė ir parodos kuratorė Rūta Leitanaitė ir vienas iš konkurso „Žvilgsnis į save 2010–2012“ laureatų – Vilniaus universiteto bibliotekos projekto autorius Rolandas Palekas.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 15 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 16 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...