captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ūkininkas didžiulėms investicijoms pasiryžo sunkmečiu

Šakių r. Morkų kaime šiandien stovi viena moderniausių pieno fermų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje ES. Mintį statyti tokią maždaug 300 karvių fermą su melžimo, pašarų dalijimo ir mėšlo šalinimo robotais ūkininkas Sigitas Stanaitis puoselėjo jau dešimtmetį, o statė krizės pieno sektoriuje metais. Buvo ir abejonių, bet per pusantrų metų jau spėjo įsitikinti tokio sprendimo nauda.
Šakių r. ūkininkas Sigitas Stanaitis.
Šakių r. ūkininkas Sigitas Stanaitis.

Kupiškio r. Naivių kaimo ūkininkas Romualdas Tviskus pieno verslą pradėjo nuo 7 karvių. Dabar jo ūkyje jau 64 karvės. Tačiau dažnai ūkininką apninka abejonės dėl tolesnio ūkininkavimo. Norą dirbti slopina ne tik pieno kainų svyravimai, bet ir žemės plotų, pastatų stoka.

Prieš 3 dešimtmečius Vilniaus rajone susikūrė Keturiasdešimties totorių kaimo bendruomenė. Pastaraisiais metais ji ypač suaktyvino veiklą. Pats svariausias darbas – įsisavintas apleistas plotas ir jame pastatyti įspūdingi, erdvūs bendruomenės namai. Dabar juose bendruomenės nariai renkasi švęsti įvairias šventes, rengia parodas, organizuoja įvairius mokymus.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, kovo 9 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...