captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ką reiškia Algirdas Julius Greimas Lietuvai?

„Visuose darbuose jam rūpėjo atsakyti, ką reiškia Lietuva pasauliui“, – teigia prof. Kęstutis Nastopka, diskutuodamas apie lietuviškai sąmonei mįslingą figūrą –  Algirdą Julių Greimą – Paryžiaus arba Greimo semiotikos kūrėją, eseistą ir kultūrologą. Ką šis pasaulinio garso mokslininkas reiškia Lietuvai?
Eseistas ir kultūrologas Algirdas Julius Greimas. „Unesco“ archyvo nuotr.
Eseistas ir kultūrologas Algirdas Julius Greimas. „Unesco“ archyvo nuotr.

„Žmonės stebisi, kaip šis spektaklis gali būti juokingas – juk jame pasakoju, kaip paauglystėje buvau išprievartauta trijų vyrų. Tačiau gyvenime niekada nestokoju humoro ir šis kūrinys nėra išimtis. Manau, kad tai, jog žiūrovai iš spektaklio neišeina manęs gailėdamiesi, ir yra jo sėkmės paslaptis“, – sako amerikietė Holivudo aktorė Kimleigh Smith, Vilniuje pristatanti savo autobiografinį spektaklį „T-O-T-A-L-L-Y!“

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Laukiančio bilieto esmė – aukojant šiai iniciatyvai, gaunamas kvietimas į koncertą, o už surinktus pinigus nuperkami bilietai moksleiviams ar jaunuoliams iki aštuoniolikos metų nemokamai lankytis koncertuose ar spektakliuose. Atėjo metas nubusti pasikeitus, su kitais vertinimais, kitais kriterijais, su nauju požiūriu į galimybę dalintis“, – prisijungti prie labdaros akcijos Klaipėdoje kviečia vienas iš organizatorių Romandas Žiubrys.

„Visuose darbuose jam rūpėjo atsakyti, ką reiškia Lietuva pasauliui“, – teigia prof. Kęstutis Nastopka, diskutuodamas apie lietuviškai sąmonei mįslingą figūrą – Algirdą Julių Greimą – Paryžiaus arba Greimo semiotikos kūrėją, eseistą ir kultūrologą. Ką šis pasaulinio garso mokslininkas reiškia Lietuvai? Diskusijoje Vilniaus knygų mugėje dalyvavo filosofai K. Nastopka, Arūnas Sverdiolas, Arūnas Gelūnas ir literatūrologas Saulius Žukas.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ kovo 8 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...