captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: fotografas Tadas Kazakevičius

„Didžiosios depresijos metu Jungtinių Valstijų fotografai fiksavo, kaip žmonės palieka kaimus, miestelius ir važiuoja ieškoti geresnio gyvenimo į miestus. Mane tos fotografijos sužavėjo – pasirodė, kad galbūt ne toks pat, bet labai panašus procesas vyksta pas mus“, – fotopasakojimą apie nykstantį kaimą „Tai, ko nebebus“ pristato fotomenininkas Tadas Kazakevičius, vienintelis Lietuvos fotografas, kurio darbas „Ugnė, Dovydas ir Egidijus“ iš minėto ciklo dalyvauja prestižiniame fotografijos konkurse „Sony World Photography Awards 2017“.
Fotografas Tadas Kazakevičius. Asmeninio albumo nuotr.
Fotografas Tadas Kazakevičius. Asmeninio albumo nuotr.

„Anglijos knygų rinka visiškai perpildyta – kasmet išleidžiama tūkstančiai naujų knygų, leidėjai nuolat patiria tikrą vietinių rašytojų puolimą ir kartais atrodo, kad verstinė literatūra čia gali sukelti tik nereikalingą sumaištį. Tai nėra pasiteisinimas, tačiau paaiškina, kodėl užsienio šalių literatūrai taip sunku patekti į rinką“, – sako Britų tarybos literatūrinių programų vadovė, Londono knygų mugės Patariamosios tarybos narė Cortina Butler.

 Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

„Mes patetiškai bandome tvirtinti savo reikšmingumą įvairiose pasaulio žemėse ir sferose, tačiau žvelgiant iš keleto milijardų gyventojų Azijos žemyno pusės, kalbėti apie garsių tautiečių apsireiškimus svetur geriausiu atveju skamba kaip detektyvas. Realiausiu – absurdas“, – savo komentare pastebi meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Didžiosios depresijos metu Jungtinių Valstijų fotografai fiksavo, kaip žmonės palieka kaimus, miestelius ir važiuoja ieškoti geresnio gyvenimo į miestus. Mane tos fotografijos sužavėjo – pasirodė, kad galbūt ne toks pat, bet labai panašus procesas vyksta pas mus“, – fotopasakojimą apie nykstantį kaimą „Tai, ko nebebus“ pristato fotomenininkas Tadas Kazakevičius, vienintelis Lietuvos fotografas, kurio darbas „Ugnė, Dovydas ir Egidijus“ iš minėto ciklo dalyvauja prestižiniame fotografijos konkurse „Sony World Photography Awards 2017“. Pokalbis su T. Kazakevičiumi ne tik apie nykstančius kaimus, bet ir apie fotopasakojimo žanrą, kuris – paradoksalu – taip pat nyksta, tačiau turi ypatingą galią įamžinti tai, kas laikina, ir atskleisti tai, kas neapsakoma žodžiais.

„Ryto allegro“ kovo 7 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...