captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Pirmieji operos pastatymai vykdavo didikų rūmuose, kol prieš 380 metų Italijoje buvo atidarytas pirmasis pasaulyje viešas operos teatras. Opera tapo ne tik aukštuomenės menu – norintieji lankyti spektaklius galėjo nusipirkti bilietą ar net išsipirkti ložę. Pirmadienio viktorinoje – apie to laikmečio operų pastatymus.

Kovo 10–12 dienomis Ukmergėje dundės mušamieji – čia rengiamas tradicinis tarptautinis perkusijos festivalis. „Kadaise bijodavom, kad žmonės nesupras, kas ta perkusija, ir dauguma ateis tik iš smalsumo. Dabar jau rūpinamės, kur sutalpinti visus norinčius pasiklausyti koncertų“, – sako Ukmergės kultūros centro vadybininkė, ilgametė festivalio organizatorė Gražvyda Tušienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje, kurią parengė Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos specialistė Eglė Baliutavičiūtė – anglų ir australų rašytojos, vadinamos viena geriausių jaunosios kartos britų rašytojų Evie Wyld romanas „Visi paukščiai gieda“ bei vieno žinomiausių vokiečių vaikų literatūros kūrėjų visame pasaulyje Janoscho pasakų rinktinė „Panama labai graži: Visos Tigriuko ir Meškiuko istorijos vienoje vietoje“.

Kiekvieną vakarą atsiveria daugybės pasaulio operos teatrų durys, šimtai tūkstančių žmonių sueina į gražias jų sales stebėti, kaip scenose atgyja antikos mitų ir žmonijos istorijos, žymių rašytojų kūrinių veikėjai, sureikšminti kasdienio gyvenimo įvykiai. Pirmieji operos pastatymai vykdavo didikų rūmuose, kol prieš 380 metų, 1637-ųjų kovo 6-ąją, Italijoje buvo atidarytas pirmasis pasaulyje viešas operos teatras. Opera tapo ne tik aukštuomenės menu – norintieji lankyti spektaklius galėjo nusipirkti bilietą ar net išsipirkti ložę. Pirmadienio viktorinoje – apie to laikmečio operų pastatymus.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ kovo 6 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close