captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie knygą „Lietuvių kalbos ideologija: norminimo idėjų ir galios istorija“

Pasak Nerijaus Šepečio, „nuo šiandien mes jau nebebijome kalbėti, nes paleidžiame gyventi laisvėn valstybinės kalbos priežiūros ir administravimo sistemos demontavimo idėją. Tai daryti mums leidžia žinojimas, patirtis, išmintis, pati lietuvių kalba ir, žinoma, ši knyga „Lietuvių kalbos ideologija: norminimo idėjų ir galios istorija“ (sud. L. Vaicekauskienė ir N. Šepetys, išleido „Naujasis židinys-Aidai).
Knygos „Lietuvių kalbos ideologija: norminimo idėjų ir galios istorija“ viršelio fragmentas.
Knygos „Lietuvių kalbos ideologija: norminimo idėjų ir galios istorija“ viršelio fragmentas.

„Aušra“ – pirmasis laikraštis lietuvių kalba. Manoma, kad iki patenkant į Tauragės krašto muziejų, „Aušra“ buvo laikoma itin nepalankiomis sąlygomis, kadangi laikraščių komplektas buvo gana prastos kokybės – įrišimas iširęs, kai kurie lapai aptrupėję, įplyšę. Pasak dovanojusio asmens, laikraščių komplektą buvo išsivežęs į tremtį“, – pasakoja Tauragės krašto muziejaus direktoriaus pavaduotojas Viktoras Kovšovas.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Lietuvių filmų programa atspindi šių metų festivalio šūkį „Nauji vėjai“. Daug debiutinių filmų, drąsus naujų kino formų ieškojimas, atviras žvilgsnis į mus supančią tikrovę. Visų laukiamas proveržis Lietuvių kine išties prasidėjo, tereikia įdėmiai stebėti jame vykstančius procesus“, – sako viena iš „Kino pavasario“ programos sudarytojų Mantė Valiūnaitė.

Pasak Nerijaus Šepečio, „nuo šiandien mes jau nebebijome kalbėti, nes paleidžiame gyventi laisvėn valstybinės kalbos priežiūros ir administravimo sistemos demontavimo idėją. Tai daryti mums leidžia žinojimas, patirtis, išmintis, pati lietuvių kalba ir, žinoma, ši knyga „Lietuvių kalbos ideologija: norminimo idėjų ir galios istorija“ (sud. L. Vaicekauskienė ir N. Šepetys, išleido „Naujasis židinys-Aidai). Diskusijoje iš Vilniaus knygų mugės apie kalbos gynimą nuo „kalbainių“ dalyvavo N. Šepetys, Loreta Vaicekauskienė, Ernestas Parulskis, Rimvydas Valatka ir Ričardas Savukynas.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 3 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...