captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: optimistinė gyvenimo ir ekologinio ūkininkavimo istorija

Baigiasi trečias dešimtmetis, kai anuometinėje Lietuvos žemės ūkio akademijoje buvo įkurta ekologinės žemdirbystės bendrija „Gaja“. Nuo to laiko Lietuvoje prasidėjo ekologinis ūkininkavimas ir Edmundo Samausko ūkio istorija. Kaip gyvena pirmąjį Lietuvoje ekologinio ūkio sertifikatą turintis varėniškis ūkininkas?
Varėnos raj. ūkininkas Edmundas Samauskas<br> gavęs pirmąjį Lietuvoje ekologinio ūkio sertifikatą. Augusto Uktverio nuotr.
Varėnos raj. ūkininkas Edmundas Samauskas
gavęs pirmąjį Lietuvoje ekologinio ūkio sertifikatą. Augusto Uktverio nuotr.

Pastaraisiais metais Lietuvoje daugėjant alpakų, didėja pasiūla ir iš vertingos jų vilnos numegztų pirštinių, kojinių, megztinių, padarytų žaislų, kitų gaminių. Tai labai gerai. Tačiau blogai, kad rinkoje randasi vis daugiau šių gaminių padarytų suverpus ne tik alpakų, bet į siūlus įmaišant ir avių vilną. Pasak Jurbarko rajono alpakų augintojo Haroldo Bendziaus, tarp kitų yra vienas labai paprastas būdas atskirti falsifikatus. Nei alpakos vilna,nei iš jos padarytas koks nors daiktas neturi avių vilnai būdingo linolino kvapo.

Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos dešimtoje klasėje besimokanti Donata Markelytė su mama ir seserimi iš miesto gyventi į Keginių kaimą atvyko dėl Donatos aistros žirgams. Netolimoje ateityje gimnazistė ketina palikti namus ir vykti į Raudondvarį, esantį Radviliškio rajone, mokytis žirgininkystės.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, kovo 3 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...