captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: legendinis lenkų iliustruotojas Jozefas Wilkonis

„Iliustracija privalo akompanuoti literatūriniam tekstui, o ne jį atkartoti“, – sako Vilniaus knygų mugėje dalyvavęs legendinis lenkų iliustruotojas, skulptorius, scenografas Jozefas Wilkonis.
Legendinis lenkų iliustruotojas<br> skulptorius<br> cenografas Jozefas Wilkonis.
Legendinis lenkų iliustruotojas
skulptorius
cenografas Jozefas Wilkonis.

„Pietinėje Jono kalnelio pusėje išlikusi poterna (požeminis koridorius) su anga patrankai. Tai iš tos pietinės slėptuvės šiandien į ją galima patekti maždaug 6–8 metrus, kadangi jinai tikriausiai karo metu ar pokariu užgriuvusi. Yra tik įėjimas, ir galbūt čia mūsų laukia kažkokie atradimai. O kas yra toje užgriuvusioje dalyje?“ – pasakoja požemines Klaipėdos paslaptis tyrinėjantis kultūros paveldo specialistas Laisvūnas Kavaliauskas.

Dienraščių kultūros puslapiai.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – viena tema: Gidonui Kremeriui 70. Ta proga Vokietijos radijas apžvelgia naują jo įrašą, kuriame jis kartu su violončelininke Giedre Dirvanauskaite ir pianistu Daniilu Trifonovu atlieka Sergejaus Rachmaninovo kūrinius.

„Kai apie mane sakoma, kad mano gyvūnai yra wilkoniški, man labai patinka toks apibrėžimas ir apibūdinimas, kad tie gyvūnai yra tarsi gyvi, lyg būtų augę pas mane, mano namuose. Aš sąmoningai sakau, kad gyvūnai turi veidą. Ne snukį, o veidą. Ir kad tame veide, mano įsitikinimu, yra daug daugiau įrašyta, daug daugiau atsispindi visko, negu žmogaus veide“, – sako Vilniaus knygų mugėje dalyvavęs legendinis lenkų iliustruotojas, skulptorius, scenografas Jozefas Wilkonis. Pokalbis su geriausiu gyvūnų piešėju pasaulyje vadinamu dailininku, iliustravusiu beveik 200 knygų vaikams ir suaugusiems, apie turinio ir formos eksperimentus, įkvėpimo šaltinius ir kūrybos temas. 
 

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ kovo 2 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...