captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: atminties sodas

Valstybės įmonė Turto bankas vasario pradžioje nutraukė galimai neskaidrų Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rangos darbų viešąjį pirkimą.
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai.
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai.

Suveikusi korupcijos prevencijos sistema lėtina sprendimus dėl Sporto rūmų rekonstrukcijos, kuri praeitos Vyriausybės buvo paskelbta skubintina ir turėjo baigtis iki Valstybės 100-mečio minėjimo.

Ar atsiras daugiau laiko ir erdvės žmonėms, norintiems išsakyti savo idėjas dėl bendros Senųjų Vilniaus žydų kapinių, kuriose stovi Sporto rūmai, vizijos?

Bruklino koledžo ir Ješivos universiteto profesorius Shnayer Leiman dalijasi savo idėja – bent iš dalies atkurti nuo XV a. veikusių kapinių vaizdą pagal surinktas XIX a. pabaigos – XX a. pradžios nuotraukas ir archyvinę medžiagą. „Tai svarbi istorinė vieta tiek žydams, tiek lietuviams. Čia palaidota daugybė žmonių, rabinų, mokslininkų, dėl kurių Vilnius vadinamas Lietuvos Jeruzale. Jų darbai iki šiol studijuojami. Aplankyti tokių kapinių atvyktų tūkstančiai, tūkstančiai žmonių", – sako prof. Sh. Leiman, aktyviai remiantis vilnietės Rutos Bloshtein internete paskelbtą peticiją, kurioje Lietuvos valdžios prašoma atsisakyti minties įrengti Sporto rūmuose Konferencijų centrą. Pritarimą peticijai, kad toks renginių centras kapinių viduryje būtų nederamas, jau išreiškė daugiau nei 38 tūkstančiai žmonių.

Filosofo Andriaus Kulikausko, dainavusio Sporto rūmuose vykusiame Roko marše, požiūriu, atsakymo reikia ieškoti į klausimą žiūrint iš 200 metų perspektyvos: „Jeigu mes išliktume kaip tauta ir reiktų kokiam seneliui pasakoti savo anūkui, kas čia kitoj pusėj Neries – ar jis norėtų rodyti sovietinį paveldą, ar jis norėtų rodyti ES pinigais pastatytus Konferencijų rūmus, ar norėtų parodyti, kad čia yra seniausios Vilniaus žydų kapinės, išsaugotas mūsų paveldas?" 

„Žmonės ir idėjos“ –  kovo 1 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ, kartojama 00.00 val. ir sekmadienį, kovo 5 d., 11.05 val.
 

Ved. Audra Girijotė.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...