captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: J. Ivanauskaitės premijos laureatas rašytojas Rimantas Kmita

„Iš dalies buvo įdomu galvoti apie aną labai greitai besikeičiantį laiką ir taip pat greitai besikeičiantį jauną žmogų jame. Ir kai viskas vyksta taip greitai, žmogaus apsisprendimus gali nulemti net smulkmenos. Taigi moralizuoti tikrai nesiekiau, man buvo įdomiau pasiaiškinti, kaip tie virsmai vyko“, – apie didelio populiarumo sulaukusį romaną „Pietinia kronikas“ pasakoja knygos autorius, rašytojas Rimantas Kmita.
J. Ivanauskaitės premijos laureatas rašytojas Rimantas Kmita.
J. Ivanauskaitės premijos laureatas rašytojas Rimantas Kmita.

Lektorius Mindaugas Vidugiris pastebi, kad nuolatinis neiginių vartojimas nesuteikia jokios alternatyvos. Sakydami „nerūkyk“ ar „nesityčiok iš mažesnių“ nenukreipiame, neskatiname pozityvumo, konstatuojame, kad yra blogai ir viskas. Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis apie žodžių galią ir kūrybiškumą nuolat sudarant išjudinančius posakius ar žodžius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Kuo nustebins ir į kokius renginius kvies kovo mėnesį vykstančios Frankofonijos dienos? Pokalbis su Prancūzijos ambasados Lietuvoje kalbos atašė, Prancūzų instituto Vilniuje direktoriaus pavaduotoju Nicolas Torres ir jo asistente Snieguole Kavoliūniene.

„Iš dalies buvo įdomu galvoti apie aną labai greitai besikeičiantį laiką ir taip pat greitai besikeičiantį jauną žmogų jame. Ir kai viskas vyksta taip greitai, žmogaus apsisprendimus gali nulemti net smulkmenos. Taigi moralizuoti tikrai nesiekiau, man buvo įdomiau pasiaiškinti, kaip tie virsmai vyko“, – prisipažįsta poetas, literatūros kritikas, rašytojas Rimantas Kmita, pripažintas devintuoju Jurgos Ivanauskaitės premijos laureatu. Šį įvertinimą R. Kmita gavo už Šiaulių šneka parašytą romaną „Pietinia kronikas“. Pokalbis apie XX a. pabaigos Šiaulių slengo įamžinimą, kultūrinį ir socialinį Šiaulių Pietinio rajono gyvenimą bei asmenybės augimą, kurią veikia, kaip pastebi rašytojas, net mažiausios smulkmenos.
 

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ kovo 1 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close