captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: klimato kaita Naomi Klein akimis

Kokia turėtų būti knyga apie klimato kaitą, kad ją skaitytų žmonės, neskaitantys knygų apie klimato kaitą? Prieš kelerius metus parašyti būtent tokią knygą užsimojo žinoma kanadiečių žurnalistė ir aktyvistė Naomi Klein.
Vaizdo konferencija su Naomi Klein. „Kitos knygos“ nuotr.
Vaizdo konferencija su Naomi Klein. „Kitos knygos“ nuotr.

„Tai viską keičia: kapitalizmas prieš klimatą“ buvo pavadinta reikšmingiausia dešimtmečio knyga ir reikšmingiausia visų laikų knyga apie aplinkosaugą. Įspūdingos apimties, daugybe šaltinių paremtas veikalas užbaigia vadinamąją antiglobalizmo trilogiją, kurią sudaro ši ir kitos dvi Naomi Klein knygos „No logo“ bei į lietuvių kalbą išleista „Šoko dokrina“.

Tai kovinga knyga, griežtai kritikuojanti šiuolaikinio kapitalizmo sistemą, rinkos fundamentalizmo ir trumparegiško pelno siekimo persmelktą mąstymą. Tačiau ji taip pat viltinga ir kviečianti veikti knyga: žmonija gali išsigelbėti, jei išdrįs iš pagrindų pakeisti ekonomiką ir politiką.

Naujausią autorės knygą „Tai viską keičia“ lietuviškai ką tik išleido leidykla „Kitos knygos“. Vilniaus knygų mugėje surengtoje vaizdo konferencijoje su Naomi Klein kalbėjomės apie tai, kas sieja klimato kaitą ir skurdą, kaip kapitalizmas trukdo ieškoti kelių įveikti krizę.

„Vienkartinė planeta“ vasario 27 d. 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...