captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kiek kalba sudaro rašytojo tapatybę?

„Koks mano santykis su lietuvių kalba? Jokio santykio su lietuvių kalba nėra: ji yra manyje, ji yra mano tapatybė. Ar aš ant jos pyksiu, ar aš jos nekęsiu, ar ją mylėsiu – tai yra mano kalba, kuri man atvėrė šį pasaulį“, – sako Paryžiuje gyvenantis ir kuriantis rašytojas Valdas Papievis.
Paryžiuje gyvenantis ir kuriantis rašytojas Valdas Papievis. K. Vanago (BFL) nuotr.
Paryžiuje gyvenantis ir kuriantis rašytojas Valdas Papievis. K. Vanago (BFL) nuotr.

„Kuo daugiau kuri filmų, tuo labiau baimė auga. Kuo daugiau žinai apie kiną, tuo daugiau bijai. Studentavimo metu nėra jokių baimių. Todėl būtent studentiškuose filmuose ir pasimato tikrasis režisierius“, – sako LMTA vaizdo režisūros studentas, Šoblės kino festivalio organizatorius Kornelijus Jaroševičius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kokios knygos turi įtakos lietuviško viešojo kalbėjimo kokybei? Nekalbu apie besaikį citavimą ir sekimą tomis knygomis tarsi Biblija, bet apie išsilavinimą – tai, kas perskaičius liktų kokiame atminties užkaboryje“, – apie knygas ir idėjas rubrikoje „Požiūris“ kalba filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Buvo metas, kai tėvai iš manęs imdavo po vieną centą už kiekvieną anglišką žodį, ištartą namuose. Bet kai ištekėjau ir išvažiavau toli nuo jų, o jie pasidarė televizoriaus vergai, kai grįždavau pas juos, imdavau iš jų penkis centus – dėl infliacijos – už kiekvieną ištartą anglišką žodį“, – pasakoja mokslininkė Violeta Kelertas. „Koks mano santykis su lietuvių kalba? Jokio santykio su lietuvių kalba nėra: ji yra manyje, ji yra mano tapatybė. Ar aš ant jos pyksiu, ar aš jos nekęsiu, ar ją mylėsiu – tai yra mano kalba, kuri man atvėrė šį pasaulį“, – sako Paryžiuje gyvenantis ir kuriantis rašytojas Valdas Papievis. Kiek kalba lemia ne Lietuvoje gyvenančio rašytojo tapatybę? Kokį vaidmenį, gyvenant kitoje šalyje, atlieka gimtoji kalba? Ar ji tampa tuo namų jausmu ir garantu, ar ji išlieka ta vienintele kalba, kuria mąstoma? Ir kaip pasirenkama kūrybos kalba: ar ji renkasi autorių, ar autorius renkasi ją? Apie tai – Jūratės Čerškutės moderuojamoje diskusijoje iš Vilniaus knygų mugės su mokslininke Violeta Kelertas, rašytoju Valdu Papieviu, rašytoja Birute Putrius ir rašytoja Dalia Staponkute.
 

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ vasario 28 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...