captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ – tiesiogiai iš Vilniaus knygų mugės

Nuo 10.00 val. LRT Forume diskutuosime apie grožinę literatūrą ir kalbą. Kodėl knygų personažai dažnai kalba kaip filologai? Kodėl rašytojai, redaktoriai kartais nuogąstauja, kad persistengiama ir grožinių tekstų kalba „iššukuojama“ griežtai vadovaujantis kalbos taisyklėmis, o ne meninio teksto stilistika? Kur yra ribos?
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Skaitytojams knygoje svarbiausia tekstas, bet kol tas tekstas įgauna vaizdą, tampa knyga, dailininkui reikia atsakyti į daug klausimų. Tarkim, o koks knygos dydis bus patogiausias skaitytojui“, – apie savo darbą pasakoja knygos dailininkė Agnė Dautartaitė-Krutulė, apdovanota už gražiausią metų knygą.     

„Valdovų rūmai buvo atstatyti iš trijų Smuglevičiaus piešinių, o Klaipėdos piliai atstatyti turime vien per 180 kartografinių šaltinių“, – pasakoja Klaipėdos universiteto profesorius Vasilijus Safronovas. Žvalgysimės po parodą „Senieji Prūsijos žemėlapiai“.

„Kaunas darosi stambaus verslo įkaitu“, – konstatuoja architektas Audrys Karalius. Kodėl?

Kodėl autoriai kartais nuogąstauja, kad grožiniai tekstai per griežtai „šukuojami“ vadovaujantis kalbos taisyklėmis, tačiau nekreipiamas dėmesys į meninį stilių? Apie grožinius tekstus ir kalbą diskutuosime su redaktore Dalia Kižliene, vertėja Gabriele Gailiūte, Valstybinės kalbos inspekcijos vyr. inspektore Asta Barzdeniene ir rašytoju, literatūros tyrinėtoju Rimantu Kmita.
 

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 25 d., šeštadienį, nuo 09.00 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 26 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close