captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: 10-asis nacionalinis diktantas – kodėl svarbu pasitikrinti gramatikos žinias?

„Diktantas nėra egzaminas, nereikia apie jį galvoti kaip apie žinių patikrinimą – vis dėlto tai mūsų pačių pasitikrinimas, kokia ta mano kalba, kokia ji bus ateityje. Tai labai asmeniška kiekvienam žmogui. Nereikėtų bijoti klaidų ar praleistų kablelių, – juk kiekvieną kartą, parašęs ir pasitikrinęs, gali įsivertinti, ko tau trūksta ir kas galėtų būti geriau“, – pastebi Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

„Šiemet klausiame, kas yra lietuviškas ženklas, kaip mes matome pasaulį ir kaip pasaulis mato mus. Mūsų šalis jauna, jos tapatybės supratimai skiriasi, nors ir sutariame, kad esam užgimę tautos ir kalbos pagrindu. Tie lietuviški ženklai kiekvienam vis kitokie, bet visiems svarbūs“, – Vilniaus knygų mugės temą aptaria organizacinio komiteto narys, LLTI Leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos paruoštoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: naujo tipo teatras Masačusetso technologijos institute; Vokietijos kritikų apibendrinimai apie pasibaigusį Tarptautinį Berlyno kino festivalį.

„Diktantas nėra egzaminas, nereikia apie jį galvoti kaip apie žinių patikrinimą – vis dėlto tai mūsų pačių pasitikrinimas, kokia ta mano kalba, kokia ji bus ateityje. Tai labai asmeniška kiekvienam žmogui. Nereikėtų bijoti klaidų ar praleistų kablelių, – juk kiekvieną kartą, parašęs ir pasitikrinęs, gali įsivertinti, ko tau trūksta ir kas galėtų būti geriau“, – pastebi Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė. Apie šiemet jau 10 kartą organizuojamą Nacionalinį diktantą, kodėl svarbu dalyvauti šiame projekte ir kodėl žmones traukia išbandyti savo lietuvių kalbos gramatikos žinias, mintimis dalysis V. Šmaižytė, Nacionalinio diktanto vertinimo komisijos pirmininkė Aldona Šventickienė, ne kartą diktantą rašiusi ir viena raštingiausių dalyvių pripažinta žurnalistė Aistė Plaipatė bei 2016 metų Nacionalinio diktanto teksto autorė, rašytoja Danutė Kalinauskaitė.

Ved. Austėja Kuskienė.                      

„Ryto allegro“ vasario 23 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...