captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: knygos popieriuje ir medyje

„Tai buvo ženklas Tėčio tikėjimo, kad vaikas dėlios raideles tardamas lietuviškus žodžius, kad žmonės vieną dieną sugrįš į savo kraštą, kad bus Ateitis...“ – apie tremtyje sukurtą beržo tošies elementorių „Lakštutė“, šeimos relikviją, pirmąkart pristatomą visuomenei Vilniaus knygų mugėje, pasakoja medinės knygos autoriaus, tarpukario Lietuvos sveikatos ministro Broniaus Sipavičiaus vaikaitė Violeta Pikelienė.
Tremtyje sukurtas beržo tošies elementorius „Lakštutė“. facebook nuotr.
Tremtyje sukurtas beržo tošies elementorius „Lakštutė“. facebook nuotr.

Skaitytojai išrinko Metų knygas. Pokalbiai su geriausių vaikų ir suaugusiųjų prozos bei poezijos knygų autoriais.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Didžioji dalis vaikų, kurie į mus kreipiasi ir kuriems sunkiai sekasi skaityti, yra judrūs, hiperaktyvūs vaikai, tie, kurių mokymąsi tėvai ne taip atidžiai prižiūri. Dislektikų yra tik apie 10 proc.. Ir jie pasižymi vienu dalyku: daro tas pačias, vis pasikartojančias klaidas“, – pastebi logopedė Jurga Pukenytė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – kaip palengvinti skaitymą dislektikams.

„Tai buvo ženklas Tėčio tikėjimo, kad vaikas dėlios raideles tardamas lietuviškus žodžius, kad žmonės vieną dieną sugrįš į savo kraštą, kad bus Ateitis...“ – apie tremtyje sukurtą beržo tošies elementorių „Lakštutė“, šeimos relikviją, pirmąkart pristatomą visuomenei Vilniaus knygų mugėje, pasakoja medinės knygos autoriaus knygnešio, tarpukario Lietuvos sveikatos ministro Broniaus Sipavičiaus vaikaitė Violeta Pikelienė.  

Kaip gimė kūrybinės studijos „Tu gali sukurti knygą“ dirbtuves ir susitikimus jungianti knygos ir medžio pažinimo tema, kaip pasitelkiant medžio įvaizdį atskleidžiami lietuviški ženklai? Kodėl menksta lietuvių autorių knygų leidyba? Pokalbis studijoje su V. Pikeliene, literatūrologe Akvile Rėklaityte, kūrybinės studijos vadove dailininke Sigute Chlebinskaite, Lietuvos leidėjų asociacijos direktore  Aida Dobkevičiūte.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ vasario 22 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...