captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ką apie Europos kiną sako šių metų Berlinalė?

„Lietuvoje žodis „politika“ neretai vartojamas neigiama prasme. To nepasakysi apie Berlinalę, kur kasmet aiškiai demonstruojama, kad kinas be politikos yra neįmanomas. Arba, bent jau, niekam čia neįdomus“, – sako semiotikas Dmitrijus Gluščevskis.

„Sakyti, kad neaktualus žmogus, ant kurio pamatų sukurtoje valstybėje gyvename, man atrodo, kad truputį perlenkta lazda“, – visuomenėje pasigirdusias mintis, kad Jonas Basanavičius nebėra aktualus, vertina Vilniaus meras Remigijus Šimašius, pristatęs konkurso skulptūros dr. Jonui Basanavičiui idėjų laureatus.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mandagumas nėra savitikslis. Jis išauga iš pasaulio matymo ir savo vietos jame įsivaizdavimo“, – su rubrika „Požiūris“ apie tai, kaip ilgai gyvavę mandagumo ritualai gali imti žeisti, svarsto Vilniaus universiteto profesorė Natalija Arlauskaitė.

„Lietuvoje žodis „politika“ neretai vartojamas neigiama prasme. To nepasakysi apie Berlinalę, kur kasmet aiškiai demonstruojama, kad kinas be politikos yra neįmanomas. Arba, bent jau, niekam čia neįdomus“, – sako semiotikas Dmitrijus Gluščevskis. Tačiau pagrindinis festivalio apdovanojimas – „Auksinis lokys“ – šeštadienį buvo paskirtas vengrų režisierės Ildiko Enyedi juostai „Kūnas ir siela“, vaizduojančiai meilės istoriją neįprastoje ir sukrečiančioje aplinkoje. – Pakankamai nykios konkursinės programos kontekste toks sprendimas – tarsi priminimas, kad kino festivaliai pirmiausiai yra meno, o tik paskui – politikos ir industrijos šventės.“ Ką apie Europos kiną sako šių metų Berlinalė? Ar Vengrija tampa stipriausios kino industrijos šalimi Europoje? Apie Berlinalę – pokalbyje su semiotiku Dmitrijumi Gluščevskiu, kino kritike ir festivalio „Kino pavasaris“ programos kuratore Aiste Račaityte, „Kinfo.lt“ vadove Lina Sakalauskaite ir režisieriumi Jonu Trukanu. 

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ vasario 21 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...