captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: Hanso Roslingo fenomenas

Jo rankose skaičiai uždainuodavo, o iš pažiūros sausa informacija apie pasaulio sveikatos ir ekonomikos tendencijas atgydavo. Pasaulyje šis švedų gydytojas prieš dešimtmetį išgarsėjo įspūdingais animuotais pranešimais, pakeitusiais daugelio mąstymą apie šalių pažangą.  Kolegos sako, kad vasario pradžioje miręs Hansas Roslingas jų atmintyje išliks kaip neįtikėtinai talentingas pasakotojas ir smalsus genijus. „Jis labai gerbė žmones, su kuriais dirbo, ir buvo labai smalsus. Jis stengėsi iš esmės suprasti, ką reiškia gyventi skurdžioje šalyje“, –  kalba jo mokinė dr. Anna Lindstrand iš Švedijos visuomenės sveikatos agentūros.
H. Roslingo archyvo nuotr.
H. Roslingo archyvo nuotr.

Mančesterio universiteto tyrėja Nora Mžavanadzė pastebi, kad H. Roslingo indėlis į darnaus vystymosi teoriją ir praktiką svarbus todėl, kad atkreipia dėmesį į socialinius aspektus – skurdą ir žmonių sveikatą.

Savo paskaitose H. Roslingas stengėsi parodyti  tai, kad pasaulio šalių padėtis keičiasi į gera. Dėl to jį net kartais kaltindavo nepamatuotu optimizmu. Tačiau pats mokslininkas tai neigė.  „Nesu nei optimistas, nei pesimistas, esu labai rimtas galimybistas (angl. possibilist). Tai nauja kategorija, kai atsisakome emocijų ir vertiname pasaulį analitiškai. Tai įmanoma. Teisingesnis pasaulis įmanomas. Investuojant į žalias technologijas, į skurdo mažinimą ir gerą valdymą, jis toks gali tapti“, – sakė jis.

Apie H. Roslingo asmenybę ir palikimą laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, vasario 20 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.
 

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...