captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Vasario 21-ąją minime Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. Apie kalbos atsiradimo hipotezes, apie kalbas šiandieniniame pasaulyje – pirmadienio viktorinoje.

Rekordinio susidomėjimo sulaukęs 5-asis tarptautinis Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursas artėja prie finišo tiesiosios. Visą savaitę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje dėl konkurso laurų varžosi 35 jaunieji smuikininkai iš viso pasaulio. Mintimis apie smuiko muzikos šventę dalinasi konkurso vertinimo komisijos narys, LMTA profesorius Petras Radzevičius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje, kurią parengė literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis, du jaunimo literatūrai priskirtini romanai, balansuojantys tarp sekimo ir originalumo: vokiečių rašytojo Benjamino Leberto „Pelikanų skrydis“ ir lietuvių autorės Lauros Varslauskaitės romanas „Mano didelis mažas aš“.

Mokslininkai iki šiol ginčijasi, kaip ir kada žmonės gavo kalbos dovaną. Tačiau kad ir kokia būtų pirmoji kalbos atsiradimo priežastis – iš pradžių atsirado protoindoeuropiečių kalba, kuria galbūt kalbėjo Adomas ir Ieva. Tūkstantmečiais iki mūsų eros ji suskilo į daugybę kitų kalbų. Taisant klaidas ir kalbos „trukdžius“, po šimto - dviejų šimtų metų atsirasdavo nauja kalba, besiskirianti nuo protėvių. Apie kalbos atsiradimo hipotezes, apie kalbas šiandieniniame pasaulyje – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ vasario 20 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...