captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas rašytojas Valdas Papievis

„Iki Paryžiaus galvojau, kad jeigu nori, jog gyvenimas būtų prasmingas, turi kentėti, dirbti, negali švaistyti laiko, o tas paryžiečių slampinėjimas mane nustebino. Dabar man svarbiausia – džiaugtis tuo, kas duota“, – sako Nacionaline premija įvertintas rašytojas Valdas Papievis.  
Rašytojas Valdas Papievis. Dž. Barysaitės nuotr.
Rašytojas Valdas Papievis. Dž. Barysaitės nuotr.

„Man patinka nuotykiai, mėgstu ieškoti ir atrasti naujus dalykus, noriu dalintis su kitais – visa tai ir formavo mano požiūrį į gyvenimą, kūrybą“, – sako 70-metį pasitinkantis pasaulinio garso smuikininkas,  orkestro „Kremerata baltica“ vadovas Gidonas Kremeris.

„Man įdomūs mūsų istorijos mitai, tiksliau, mūsų herojai, nes žmogui reikalingas autoritetas. Nemanau, kad patriotiškas filmas blogai, Lietuvoje trūksta filmų, kurie stiprintų mūsų pasididžiavimą“, – apie pasirinkimus filme „Emilija iš Laisvės alėjos“ pasakoja režisierius Donatas Ulvydas.

„Renkuosi ne kovoti, o žaisti. Kai kurie dangalai nuo akių nukris gal tik tada, kai pajėgsim pasijuokti“, – sako rašytojas Andrius Jakučiūnas laidoje skambėjusias utopijas, sudėjęs į knygą.

„Mandagumas nėra savitikslis. Jis išauga iš pasaulio matymo ir savo vietos jame įsivaizdavimo“, – apie tai, kaip ilgai gyvavę mandagumo ritualai gali imti žeisti, komentare „Trūksta žodžių“ kalba Vilniaus universiteto profesorė Natalija Arlauskaitė. 

Užsienio kultūros naujienų apžvalgoje – apie tai, kaip JAV galerijos reaguoja į prezidento D. Trumpo draudimus dėl migracijos, taip pat apie knygos „Alisa stebuklų šalyje“ kolekcijas.

Artėjant Vilniaus knygų mugei su rašytoju V. Papieviu kalbėsim apie intensyvų kūrybinį laiką: naują knygą „Žiebtuvėliai anarchistai“, pagal romaną „Odilė, arba Oro uostų vienatvė“ rašomą kino scenarijų, taip pat – svarbius žmones, vietas ir patirtis.
 

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 18 d., šeštadienį, nuo 09.00 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 19 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...