captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kūrybiškiausių knygų 12-tukas

Šiais metais penkioliktą kartą išrinkto dvyliktuko sudarymo tema buvo iš biurokratinių susirašinėjimų paimta klišė: „Literatūra, laikas ir socioekonominiai vertinimo kriterijai“.

Pasak NDG vadovės Lolitos Jablonskienės, miestas dažnai yra suvokiamas kaip gamtos antitezė – ieškoti gamtos važiuojame į kaimą, mišką ar kalnus, o paroda „Miesto gamta: pradedant Vilniumi“ siūlo radikaliai kitą požiūrį.

Kultūrinės spaudos apžvalga.

„Kai pradėjome inventorizuoti, pamatėme, kad tai milžiniškas skaičius – jei, tarkim, Vilniuje LDK Valdovų rūmai buvo atstatyti iš trijų Smuglevičiaus piešinių, tai Klaipėdos piliai atstatyti turime per 180 vien tik kartografinių šaltinių“, – pasakoja Klaipėdos universiteto profesorius Vasilijus Safronovas.

Šiais metais penkioliktą kartą išrinkto dvyliktuko sudarymo tema buvo iš biurokratinių susirašinėjimų paimta klišė: „Literatūra, laikas ir socioekonominiai vertinimo kriterijai“. Anot Dalios Satkauskytės, orveliška naujakalbės nuotaika į diskusiją įtraukta pastebint, kad šiais laikais tik literatūra atsilaiko prieš biurokratišką centralizaciją ir oponuoja medijų trafaretams. „Tai yra paslėptas literatūros socialumas, kuris labai prasmingas – nepasiduoti vyraujančiai tendencijai ir kalbos unifikacijai“, – sakė Dvyliktuko rinkimų komisijos pirmininkė. Apie LLTI renkamą Kūrybiškiausių knygų dvyliktuką, išryškėjusias tendencijas ir kalbos gyvybingumą literatūroje pokalbis studijoje su dr. Jūrate Sprindyte, dr. Jūrate Čerškute ir dr. Solveiga Daugirdaite.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ vasario 17 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...