captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: 2016-ųjų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai

Kaip kuria mums ir pasauliui iškiliausi mūsų menininkai: architektas Audrius Ambrasas, aktorius Vytautas Anužis, džiazo muzikai Viačeslavas Ganelinas, Vladimiras Tarasovas ir Vladimiras Čekasinas,  tapytoja Rūta Katiliūtė, kino režisierius Gytis Lukšas ir rašytojas Valdas Papievis?
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Mano gyvenimas ir yra kinas“, – sako kino režisierius Gytis Lukšas, įvertintas Nacionaline kultūros ir meno premija už kūrybišką nacionalinės literatūros interpretaciją kino kalba – už viso gyvenimo kūrybą.

„Visos pagrindinės tiesos yra labai paprastos, paprastos iki banalumo, tik reikia surasti žodžius, formą, kaip tai naujai pasakyti“, – įsitikinęs rašytojas Valdas Papievis, apdovanotas už egzistencinės patirties raišką ir atnaujintą romanų estetiką.

„Žiūrovas grįžta į teatrą ir džiugu, kad grįžta į rimtus spektaklius, į gilios minties, rimtos režisūros spektaklius, o tokių Lietuvoje labai daug“, – mano aktorius Vytautas Anužis, pelnęs nacionalinę premiją už klasikinės aktorinės mokyklos šiuolaikiškumą. 

„Tapyba yra kaip filosofija. Tapytojas, kuris atranda savo stilių, veikia ir pasaulį“, – teigia tapytoja Rūta Katiliūtė, aukščiausio įvertinimo sulaukusi už abstrakčiosios tapybos turiningumą.

„Aš tiesiog manau, kad kalbėjimas apie architektūrą, švietimas, rodymas, kas yra gerai, yra svarbiausia mūsų misija“, – architektų misiją svarsto architektas Audrius Ambrasas, įvertintas už jautrų miesto erdvių formavimą ir profesinę atsakomybę.

„Trio kūrybos prasme buvo unikali grupė, ir ši veikla nutrūko tik dėl fizinių priežasčių – buvo nebeįmanoma komunikuoti“, – prisimena legendinio „Vilniaus džiazo trio“ („GTČ“) narys, saksofonininkas Vladimiras Čekasinas. „Nebuvom disidentai, mes tik per muziką galėjom pasakyti, ką galvojam apie  režimą“, – pasakoja perkusininkas Vladimiras Tarasovas. Pasak trečio kolektyvo nario – pianisto Viačeslavo Ganelino, jų susibūrimas buvo nulemtas aukštesnių jėgų: „Tai buvo tiesiog likimas. Mes įveikėme po 2000 kilometrų, kad susitiktume“. Muzikai įvertinti už Lietuvos džiazo mokyklos kūrimą, už viso gyvenimo kūrybą.

Ved. Alma Valantinienė.                           

„Ryto allegro“ vasario 16 d., ketvirtadienį nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...