captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl šiandien svarbus tautinis kostiumas?

„Šiandien turime kalbėti apie tai, kaip kasdieniniame gyvenime pritaikyti, kaip įjungti gabiausius kūrėjus, gabiausius dizainerius, kad jie patraukliai tą kostiumą pateiktų ir kad, pavyzdžiui, gimnazistų uniformose ar kokioje nors kasdieninėje aprangoje atsirastų detalės ar susieti dalykai su tautiniu kostiumu“, – sako Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

„Šviesų festivalis auga, transformuojasi ir atranda naujų erdvių: bažnyčią su Siksto koplyčios projekcijomis, kalbančią Anikės skulptūrą, Jono kalnelio požemius su nušviestais gintaro kambariais. Mes pirmieji atversime tuos požemius. Tai yra valstybės saugomas objektas ir šiaip panorėjus ten nepasivaikščiosi“, – sako Romandas Žiubrys, kviečiantis į uostamiesčio Šviesų festivalį.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Be įkvėpimo mūsų kalboje, žodžiuose, tekstuose nebus ir gyvybės, mes nekursim pasaulio, nesukursim ryšio. Nebūtina žinoti visų kalbos taisyklių, svarbiausia į kalbą įdėti įkvėpimą, žodžiais kurti, stiprinti, tiesti tiltus, o ne didinti atskirtį“, – sako vertimų paslaugas teikiančios bendrovės direktorė, rubrikos „Kalbos rytas“ pašnekovė Giedrė Liutkevičiūtė.

„Šiandien turime kalbėti apie tai, kaip kasdieniniame gyvenime pritaikyti, kaip įjungti gabiausius kūrėjus, gabiausius dizainerius, kad jie patraukliai tą kostiumą pateiktų ir kad, pavyzdžiui, gimnazistų uniformose ar kokioje nors kasdieninėje aprangoje atsirastų detalės ar susieti dalykai su tautiniu kostiumu. Tam yra labai graži proga, nes šiemet yra Tautinio kostiumo metai“, – sako Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. Koks simbolis yra tautinis kostiumas? Ar mes naudojame tautinio kostiumo detales kasdieninėje aprangoje? Kas yra autentiškas tautinis kostiumas, o kur – jo stilizacijos? Kaip šiemet minėsime Tautinio kostiumo metus? Apie tai – pokalbyje su Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriumi Sauliumi Liausa, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Tautodailės poskyrio vedėja Terese
Jurkuviene ir Etninės kultūros globos tarybos pirmininku Virginijumi Jociu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ vasario 15 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close