captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – literatūrologas, kritikas, eseistas Mindaugas Kvietkauskas

„Miłoszas yra sakęs, kad įsijautimas į kito biografiją, bandymas suprasti kitokią patirtį gydo nuo ideologijų. Savo tekstuose stengiuosi parodyti, kad nesame vieni, egzistuoja įvairios patirtys, skirtingos kalbos“, – sako literatūrologas dr. Mindaugas Kvietkauskas, išleidęs esė rinktinę „Uosto fuga“.
Literatūrologas<br> kritikas<br> eseistas Mindaugas Kvietkauskas.
Literatūrologas
kritikas
eseistas Mindaugas Kvietkauskas.

„Tėčio skulptūros sudarė mano vaikišką pasaulį. Jo darbuose labai ryški lietuviška tapatybė, tad, augdamas tarp skulptūrų, labai intuityviai, betarpiškai pasiėmiau tai, kas lietuviška“, – Prancūzijoje gyvenusį garsų skulptorių Antaną Mončį prisimena jo sūnus Žanas Kristofas Mončys.

„Man patinka smūgiuojantis, tiesus žodis, nemėgstu perkrautos, išgražintos poetikos“, – sako poetas Dainius Gintalas, kurio eilėraščių rinkinys „Adatos“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Šis autorius aktoriui – tiesiog dovana. Koks paradoksas – Ibsenas nemylėjo moterų, bet kaip jis gerai rašė apie moteris!“ – apie savo vaidmenis Gintaro Varno naujausiame spektaklyje „Junas Gabrielis Borkmanas“ pasakoja aktorės Dalia Overaitė ir Jūratė Onaitytė.

„Traumuota posovietinių viešųjų erdvių agonija tik įsibėgėja: klesti politikų konjunktūra, menininkų bestuburiškumas, visiškas idėjų deficitas“, – savo komentare pastebi menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla po paskutinio koncerto su Birmingamo miesto orkestru atsidūrė ne tik ant „The Times“ laikraščio titulinio puslapio, bet ir sulaukė susižavėjimo žodžių recenzijose. Taip pat pasaulio kultūros apžvalgoje apie šių metų Berlinalę iš Vokietijos sostinės pasakos žurnalistas Karolis Vyšniauskas.

„Rašau ne iš aiškiai formuluojamų politinių nuostatų, kad daugiakultūriškumas, tolerancija kitokiam – gerai. Žinoma, kad taip! Bet man šiuo atveju svarbesnis dialogo jausmas“, – apie neseniai pasirodžiusią savo esė rinktinę „Uosto fuga“ sako literatūrologas dr. Mindaugas Kvietkauskas, su kuriuo susitiksime tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.
 

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 11 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 12 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...