captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: mėsinė galvijininkystė – pelningas verslas

Jau iš tolo pamatęs Kauno rajono Padaugupio kaime stovinčią ūkininko Nikolajaus Dubnikovo sodybą vargu ar įtarsi, kad čia įsikūrusi mėsinių galvijų augintojo šeima. Pirmiausia akis užkliūva už erdvaus, didžiuliais langais namo. Sodyboje laikomais galvijais ūkio šeimininkas pelnytai didžiuojasi. Per metus užaugina iki 100 galvijų, o jų ekologišką mėsą mielai perka šveicarai, vokiečiai.
Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos tarybos narys<br> Kauno raj. ūkininkas Nikolajus Dubnikovas.
Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos tarybos narys
Kauno raj. ūkininkas Nikolajus Dubnikovas.

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nuolat atliekami pesticidų likučių maisto produktuose tyrimai. Nustatyta, kad tiek 2015 m., tiek  2016m. tyrimų rezultatai panašūs – teisės aktų reikalavimų dėl nustatytų pesticidų likučių maisto produktuose neatitiko apie 1 proc. mėginių. 2015 m. didžiausių pesticidų likučių kiekių viršijimai nustatyti ekologiškuose miltuose ir ryžiuose, taip pat granatuose, apelsinuose, arbatoje, o pernai – ekologiškose grikių kruopose, apelsinuose, braškėse, krapuose, pipiruose, anyžiuose. Šiuose produktuose slypinčius pavojus aptaria Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėja Indrė Stoškuvienė.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, vasario 13 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...