captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Gražiausios knygos dailininkė Agnė Dautartaitė-Krutulė

Kaip knygoje susipina į vientisą visumą du pasakojimai – verbalinis ir vizualinis? Kokie estetiniai kriterijai taikomi knygos menui? Kaip didėjant knygos spaudos galimybėms kinta knygos meno samprata? Pokalbis studijoje su Gražiausios knygos dailininke Agne Dautartaite-Krutule, Kultūros ministerijos pagrindine premija įvertinta už autorių kolektyvo, pasivadinusio Luther Blissett slapyvardžiu, knygos „Q“ (leidykla „Aukso žuvys“) meninį apipavidalinimą.
Autorių kolektyvo<br> pasivadinusio Luther Blissett slapyvardžiu<br> knygos „Q“ viršelio fragmentas.
Autorių kolektyvo
pasivadinusio Luther Blissett slapyvardžiu
knygos „Q“ viršelio fragmentas.

„Stebint Rytų, Vidurio Europos ir Balkanų kiną, šiek tiek pradėjo pabosti filmai apie karą. Todėl šiais metais iš Balkanų bus pristatomos tik juodojo humoro ir absurdiškos komedijos“, – linksmą pavasario pradžią su festivalio „Kino pavasaris“ konkursine programa „Nauja Europa – nauji vardai“ žada festivalio meno vadovė Santa Lingevičiūtė.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Pakviesdavo kleboną, mane, dar artimesnius žmones ir ruošdavo tokius kavos gėrimus antrame šitų rūmų aukšte. Tas bendravimas labai paprastas – jokių aukštuomenės manierų nebuvo. Kalbėdavom ir apie šito turto ateitį, perspektyvas, kokie sumanymai, ką galvoja apie tolimesnį turto panaudojimą. Bet, kol dar ji atvažiuodavo, nelabai noriai apie tuos klausimus kalbėdavo – sakydavo: ateis laikas ir bus sprendimai", – grafienę Feliciją Laimę Pliaterienę, mėgusią vasaroti dabar jau nykstančiame Švėkšnos dvare, prisimena miestelio seniūnas Alfonsas Šeputis.

Kaip knygoje susipina į vientisą visumą du pasakojimai – verbalinis ir vizualinis? Kokie estetiniai kriterijai taikomi knygos menui? Kaip didėjant knygos spaudos galimybėms kinta knygos meno samprata? Pokalbis studijoje su Gražiausios knygos dailininke Agne Dautartaite-Krutule, Kultūros ministerijos pagrindine premija įvertinta už autorių kolektyvo, pasivadinusio Luther Blissett spalyvardžiu, knygos „Q“ (leidykla „Aukso žuvys“) meninį apipavidalinimą.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ vasario 10 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...