captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar objektyvus matymas tapyboje – mitas?

„Tapyba seniausiai nagrinėja santykį tarp pasyvios ir aktyvios vaizduotės, kurias stimuliuoja skirtinga šviesa. Gamtos šviesa lydi vienus išgyvenimus, lempų – kitus, pasakojant apie potyrius gamtoje, neretai pasitelkiami kultūriniai pavyzdžiai, kurių sukūrimui naudojama lempų šviesa“, – sako tapytojas Paulius Šliaupa, pristatantis autorinę parodą „Objektyvaus matymo mitas“.
Tapytojas Paulius Šliaupa.
Tapytojas Paulius Šliaupa.

Artėjant galutinės paraiškos atrankoje dėl Europos kultūros sostinės vardo pateikimo terminui, Kaune ir Klaipėdoje svarstomos kultūros strategijos, būtinos teikiant paraišką. Kokios jos? Apie tai kalbėsimės su projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos vadove Virginija Vitkiene, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktore Nijole Laužikiene ir paraišką rengusios grupės vadove Goda Giedraityte.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: apie legendinio šveicarų policininko ir fotografo meniškų kūrinių parodą Ciuriche, apie neslūgstantį susidomėjimą buvusiu tarybiniu rašytoju Andrei Platonovu ir garsaus Irano kilmės vokiečių rašytojo Navido Kermanio kūrybą scenoje.

„Skirtingose šviesose mūsų sąmonė skirtingai suvokia pasaulį. Tapyba seniausiai nagrinėja santykį tarp pasyvios ir aktyvios vaizduotės, kurias stimuliuoja skirtinga šviesa, – sako tapytojas Paulius Šliaupa, pristatantis autorinę parodą „Objektyvaus matymo mitas“. – Gamtos šviesa lydi vienus išgyvenimus, lempų – kitus, pasakojant apie potyrius gamtoje, neretai pasitelkiami kultūriniai pavyzdžiai, kurių sukūrimui naudojama lempų šviesa. Viena susimaišo su kita ir nusėda atmintyje, nebelieka aiškios ribos.“ Kodėl objektyvus matymas – mitas? Kodėl dailininkas pasirenka realų objektą išgryninti iki abstrakcijos? Ir kokios istorijos tose abstrakcijose slepiasi? Apie tai – pokalbyje su tapytoju P. Šliaupa.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ vasario 9 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...