captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: Platono „Dialogai“

Antikos filosofas Sokratas buvo žmogus, gyvenęs taip, kaip kitus mokė gyventi. Ką kalbėjo Sokratas ir kokios buvo paskutinės jo gyvenimo dienos?
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Antikos filosofas Sokratas laikomas išminčiaus idealu. Tai buvo žmogus, kuris gyveno taip, kaip kitus mokė gyventi. Nors savo mintis filosofas skelbė tik žodžiu, Sokrato vardą  ir mokslą išgarsino jo mokiniai bei  pasekėjai savo raštuose.  

Per amžius iš lūpų į lūpas eina ir Sokrato posakiai: „Žinau, kad nieko nežinau“, „Pažink pats save“, „Kvailio liežuvis aplenkia mintį“, „Ko nejaudina žodis, to neišjudins ir lazda“, „Negalima gydyti kūno, negydant sielos“, „Kiek daug pasaulyje daiktų, kurių man nereikia“... Kai kartą vienas vyriškis paklausė, ar jam vesti, Sokratas su šypsena į tai atsakė: „Vienaip ar kitaip vesk: jei gausi gerą žmoną, būsi laimingas, jei blogą – tapsi filosofu“.

Pats Sokratas  tapo garsiausiu Antikos filosofu, o jo mokslas – filosofijos istorijos atskaitos tašku.

Ką  kalbėjo Sokratas ir kokios buvo paskutinės jo gyvenimo dienos, sužinosime iš Platono „Dialogų“, įrašytų penkiose laidose „Vakaras su knyga“ 1990 m. Mūsų parinktas ištraukas skaito aktoriai Arnas Rosenas, Rimantas Bagdzevičius, Ramūnas Abukevičius, Vytautas Dumšaitis, Jonas Kavaliauskas ir  Sigitas Račkys.

„Iš radijo aukso fondo“ – birželio 11 d., pirmadienį, 14.05 val. „Klasikos“ programoje ir birželio 12 d. 01.05 val. per LR.

Redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata  Jadevičienė.

(Laida kartojama.)

 

 

 

 

                     

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...