captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: legendinis „GTČ“ – V. Ganelinas, V. Tarasovas ir V. Čekasinas

„Trio kūrybos prasme buvo unikali grupė, ir ši veikla nutrūko tik dėl fizinių priežasčių – buvo nebeįmanoma komunikuoti“, – prisimena legendinio „GTČ“ narys, saksofonininkas Vladimiras Čekasinas. „Nebuvom disidentai, mes tik per muziką galėjom pasakyti, ką galvojam apie  režimą“, – pasakoja perkusininkas Vladimiras Tarasovas. Pasak trečio kolektyvo nario – pianisto Viačeslavo Ganelino, jų susibūrimas buvo nulemtas aukštesnių jėgų: „Tai buvo tiesiog likimas. Mes įveikėme po 2000 km, kad susitiktume“.
„Ganelino trio”<br> 1986 m.
„Ganelino trio”
1986 m.

„Ši pjesė man brangi būtent tokia ibseniška aršia kova už savo svajonę, kiekvieno iš herojų. Tos iliuzijos žlunga, bet ką padarysi, mūsų visų iliuzijos žlunga. Ibsenas labai netoli nuo tiesos“, – sako režisierius Gintaras Varnas, repetuojantis Henriko Ibseno pjesę „Junas Gabrielis Borkmanas“ Valstybiniame jaunimo teatre.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: liūdni apmąstymai, suėjus 40 m. nuo Pompidou centro Paryžiuje atidarymo; kai kurių Europos didmiesčių likimas; pasaulis švenčia kompozitoriaus Philipo Glasso aštuoniasdešimtmetį.

„Trio kūrybos prasme buvo unikali grupė, ir ši veikla nutrūko tik dėl fizinių priežasčių – buvo nebeįmanoma komunikuoti“, – prisimena legendinio „Vilniaus džiazo trio“ („GTČ“) narys, saksofonininkas Vladimiras Čekasinas. „Nebuvom disidentai, mes tik per muziką galėjom pasakyti, ką galvojam apie  režimą“, – pasakoja perkusininkas Vladimiras Tarasovas. Pasak trečio kolektyvo nario – pianisto Viačeslavo Ganelino, jų susibūrimas buvo nulemtas aukštesnių jėgų: „Tai buvo tiesiog likimas. Mes įveikėme po 2000 kilometrų, kad susitiktume“. Apie džiazą, muzikinę laisvę ir ne tik Lietuvoje, tuometinėje Sovietų Sąjungoje, bet ir Europoje ir Amerikoje žinomą „GTČ“ – trijų garsiausių džiazo atlikėjų V. Ganelino, V. Tarasovo ir V. Čekasino, įvertintų Nacionaline kultūros ir meno premija, mintys.

 Ved. Austėja Kuskienė.                        

„Ryto allegro“ vasario 2 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...