captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santara“: Adomas Mickevičius Vilniuje ir Kaune

Adomas Mickevičius yra kilęs iš senos lietuviškos bajorų Rimvydų–Mickevičių giminės, gyvenusios Rodūnės apylinkėse, o XVII a. pabaigoje išsikėlusios į Naugarduko apylinkes. Nuo 1815 iki 1824 m. poetas gyveno  – mokėsi ir dirbo Vilniuje bei Kaune.
Poetas Adomas Mickevičius. wikipedia.org nuotr.
Poetas Adomas Mickevičius. wikipedia.org nuotr.

Adomas Mickevičius yra kilęs iš senos lietuviškos bajorų Rimvydų–Mickevičių giminės, gyvenusios Rodūnės apylinkėse, o XVII a. pabaigoje išsikėlusios į Naugarduko apylinkes. Senoji to krašto bajorija, kaip ir Mickevičiai, kalbėjo lenkiškai, nors pagal tradiciją laikė save lietuvių bajorais. Nuo 1815 iki 1824 m. poetas gyveno – mokėsi ir dirbo Vilniuje bei Kaune. Apie šio periodo įtaką jo kūrybai pasakoja poetas ir publicistas Wojciech Piotrowicz ir VU bibliotekos A. Mickevičiaus muziejaus direktorius Rimantas Šalna.

Vilniuje atidarytas pirmasis Lietuvoje Žaislų muziejus. Čia galima pamatyti pačių seniausių žaislų, siekiančių net keletą amžių bei užfiksuotų archeologiniuose dokumentuose, kopijas taip pat labai senas, 80 metų skaičiuojančias lėles. Kiti žaislai pagaminti 20 a. Iš viso muziejuje saugoma apie tūkstantis eksponatų.

„Santara“ – gruodžio 13 d., ketvirtadienį, 15.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...