captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip Vilnius įprasmina smuiko genijaus Jaschos Heifetzo (1901–1987) atminimą?

„Jascha Heifetzas visą gyvenimą atmintyje išsaugojo ne tik savo namų gyvenimo ir muzikavimo tradicijas, bet ir vaikystėje patirtą gyvybingą multikultūrinės terpės poveikį“, – teigia profesorius Jurgis Dvarionas
Jascha Heifetzas.
Jascha Heifetzas.

„Visą sąmoningą gyvenimą aš svajojau apie teatrą. Tai buvo mano svajonė. Ir man tiesiog pasisiekė, kad mane priėmė į konservatoriją, į teatrines studijas, kad paskui priėmė į teatrą, kad pakliuvau į rankas tokių režisierių kaip Žalakevičius, Vancevičius...“ – prisimena 80-ies metų jubiliejų minintis aktorius Regimantas Adomaitis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“ apie skaitmeninį raštingumą. „Mokyti skaitmeninio raštingumo mokytojai turi patys, nelaukdami valdžios nurodymų, nes pokyčiai švietimo sistemoje užtrunka labai ilgai“, – mano Jeroenas Clemensas, skaitmeninio raštingumo tyrinėtojas, olandų kalbos ir literatūros mokytojas ir Olandijos mokytojų kvalifikacijos kėlimo instituto instruktorius.

„Jascha Heifetzas visą gyvenimą atmintyje išsaugojo ne tik savo namų gyvenimo ir muzikavimo tradicijas, bet ir vaikystėje patirtą gyvybingą multikultūrinės terpės poveikį“, – teigia profesorius Jurgis Dvarionas. Kaip Vilnius įprasmina čia gimusio smuiko genijaus atminimą? Apie vasarį vyksiantį projektą „Hommage a Heifetz“ pokalbis studijoje su Lietuvos žydų bendruomenės pirmininke Faina Kukliansky, vienu iš Heifetzo konkurso pradininkų LMTA profesoriumi J. Dvarionu ir žydų kultūros žinovu, pianistu ir muzikologu prof. Leonidu Melniku.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ vasario 2 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...