captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Metų knygos rinkimuose“ – Aido Marčėno poezijos knyga „Ištrupėjusios erdvės“

„Haiku yra aukščiausio meistriškumo, vieno kirčio menas. Tanka – dviejų. Tarp dviejų kirčių atsiveria kosmosas banalybei. O ši, neslėpkim, yra mėgstamiausias virtuvės šefo ingredientas“, – rašo poetas Aidas Marčėnas savo knygoje „Ištrupėjusios erdvės“.
Poetas Aidas Marčėnas.
Poetas Aidas Marčėnas.
„Haiku yra aukščiausio meistriškumo, vieno kirčio menas. Tanka – dviejų. Tarp dviejų kirčių atsiveria kosmosas banalybei. O ši, neslėpkim, yra mėgstamiausias virtuvės šefo ingredientas“, – rašo poetas Aidas Marčėnas savo knygoje „Ištrupėjusios erdvės“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), kuri dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Kūrybos plotmėje viskas gerai, bet jeigu kalbėsime apie valstybės požiūrį – situacija nedžiugina. Problema ta, kad didžiosios partijos į kultūros, švietimo ministrus renkasi jiems lojalius asmenis, o ne inteligentus, tai sferai angažuotus žmones. Tada tokią situaciją ir turime“, – kultūros ir švietimo situaciją apibūdina filosofas Leonidas Donskis. 
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
„Minia yra valdoma per reginį. Pati ankstyviausia forma yra vieši bausmių vykdymai, kuriuose susirinkusios masės stebėdavo egzekuciją ir tokiu būdu buvo auklėjamos per bauginimą. Vėliau atsirado tokios institucijos, kaip teatras ir muziejus, ten taip pat rinkosi masės, kurios buvo auklėjamos jau ne kartuvių baime, o meno kūrinių pagalba“, – sako viena iš Nacionalinėje dailės galerijoje veikiančios parodos „Minia“ kuratorių, menotyros dr. Linara Dovydaitytė.
 
„Haiku yra aukščiausio meistriškumo, vieno kirčio menas. Tanka – dviejų. Tarp dviejų kirčių atsiveria kosmosas banalybei. O ši, neslėpkim, yra mėgstamiausias virtuvės šefo ingredientas“, – knygoje „Ištrupėjusios erdvės“ rašo poetas Aidas Marčėnas. Naujuose žinomo kūrėjo eilėraščiuose skleidžiasi kasdien patiriami išgyvenimai, dabartinio pasaulio ir žmogaus būsenos, aktualūs apmąstymai. Pokalbis su poetu apie tankas – japonų poezijos formą, iš kurios ištrupėjo haiku.
 
Ved. Karina Metrikytė.
 
„Ryto allegro“ gruodžio 12 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...