captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: svarbiausi metų pradžios kultūros momentai

Kas svarbaus, įdomaus, įsimintino įvyko mūsų kultūros pasaulyje? Metų pradžios įžvalgomis dalijasi menotyrininkė Laima Kreivytė, žurnalistas, muzikos apžvalgininkas Karolis Vyšniauskas ir portalo doxa.lt redaktorius Ugnius Babinskas.
Butauto Burausko nuotr.
Butauto Burausko nuotr.

Lietuvos muzikų rėmimo fondas mini 25 metų veiklos sukaktį. Per tą laiką susikaupė nemažas „Kultūros savaitės“ pasakojimų, pokalbių archyvas, kurio pagalba prisiminsime fondo istoriją.

„Tai atsargus bandymas pasižiūrėti į mūsų kartą. Esam labai jauni, tad gal kai kam tai atrodo spekuliacija, bet gyvensim ilgiau, pamatysim, kaip bus, o šiandien man atrodo taip“, – sako poetas Mantas Balakauskas, kurio pirmoji knyga „Roma“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Pasaulio kultūros įvykių apžvalgoje aiškinsimės, kokias archeologines vertybes konfiskavo Europolas, atskleidęs tarptautinį nelegalios prekybos meno kūriniais Europoje tinklą. Kaip rašytojai bando atgaivinti nykstantį Detroitą, ar Amerikos cirkų kultūrai atėjo pabaiga?

„Dabar jau turiu pasirinkimą: 8 doleriai per valandą už sutvarkytą butą Floridoje arba akademinis darbas Lietuvoje“, – pastebėjimais iš JAV komentare dalysis ten besistažuojanti socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė.

„Maža dalis tam tikro prieskonio bus kaunietiško, kuris ir daro šį kultūros leidinį tokį savitą. Aš tikiuosi, kad mums pavyks parodyti, kad decentralizacija įmanoma, ir kad „Nemunas“ gali būti skirtas visai Lietuvai“, – sako vyriausioji „Nemuno“ redaktorė Erika Drungytė.

Tradicinėje ilgųjų pokalbių dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ ryškiausius metų pradžios kultūros įvykius bei reiškinius apžvelgsime su menotyrininke Laima Kreivyte, žurnalistu, muzikos apžvalgininku Karoliu Vyšniausku ir portalo doxa.lt redaktoriumi Ugniumi Babinsku.
 

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 28 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 29 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...