captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: diskusijos apie kailinių žvėrelių fermų draudimą

Ar Lietuvoje turėtų būti uždrausta veisti, auginti ir žudyti gyvūnus dėl kailio? Apklausos rodo, kad daugiau kaip pusė šalies gyventojų mano, kad taip, ir tokių žmonių daugėja. Sausio 28 d. dalis jų Vilniuje rinksis į eitynes „Už gyvūnus“.  
Audinės kailinių žvėrelių fermoje Vilkijoje. V. Pilibaitytės nuotr.
Audinės kailinių žvėrelių fermoje Vilkijoje. V. Pilibaitytės nuotr.

Europiečiai yra stambiausi kailinių žvėrelių augintojai pasaulyje, o Lietuvos ūkininkai – vieni iš lyderių. Jie teigia užimantys net 5 proc. Europos rinkos, apyvarta siekia 150 mln. Eur. Ūkininkų duomenimis, Lietuvoje veikiančiuose 150 ūkių kailiams kasmet užauginama apie 2 mln. gyvūnų, įdarbinama apie 1500 žmonių.

„Man dėl savo verslo negėda“, – sako Česlovas Tallat-Kelpša, vienas stambiausių kailinių žvėrelių augintojų šalyje. Jis teigia savo ūkiuose gyvūnus auginantis tinkamai, todėl net specialiai nesirengia naujos Europinės gyvūnų gerovės sertifikavimo programos „Welfur“ auditorių vizitui. Šiemet kailinių žvėrelių fermose pradedama įgyvendinti programa vadinama detaliausia ir reikliausia pasaulyje.

Tuo metu parlamentaras Linas Balsys Seime jau antrą kartą užregistravo įstatymo pataisą, kuri numato šios ūkio šakos draudimą dėl etinių priežasčių. Jis, kaip ir ūkinių gyvūnų gerovės klausimus kelianti organizacija „Tušti narvai“, įsitikinęs, kad žudyti gyvūnus dėl kailio yra žiauru.

Europoje apie tai diskutuojama jau ne pirmą dešimtmetį ir nuomonės taip pat išsiskiria. Kailinių žvėrelių fermos veikia Danijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Norvergijoje ir Švedijoje. Tačiau draudimai galioja tokiose šalyse kaip Jungtinė Karalystė, Austrija ir Kroatija. Sprendimą drausti dėl etinių priežasčių visai neseniai priėmė ir vieną didžiausių kailių pramonę Europoje turinti Olandija.

Argumentai už ir prieš, o taip pat garsai iš žmonių eitynių bei kailinių žvėrelių fermos laidoje pirmadienį, sausio 30 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close