captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie raštingumą ir skaitymą skaitmeniniame amžiuje

„Europoje vienas iš penkių 15-mečių ir apie 55 milijonai suaugusiųjų stokoja pagrindinių raštingumo gebėjimų“, – skelbia „Deklaracija dėl Europos piliečių teisės į raštingumą“. Kaip mokyti ir mokytis? Ką siūlo specialistai iš viso pasaulio, susitikę tarptautinėje konferencijoje Vilniuje?

„Norint perteikti apskritai prancūzų kino įvairovę, svarbu perteikti jį įvairiomis formomis, įtraukiant ir nepriklausomą kiną – kitaip negalėtume atskleisti kūrėjų darbų“, – prancūzų kino festivalį „Žiemos ekranai“ pristato Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – Philipo Rotho 2004 m. romanas apie Charlesą Lindberghą: ar jis išpranašavo Donaldą Trumpą? Apie ką turėtų rašyti atsakingi žurnalistai, ar etiška žurnalistika vis dar įmanoma? Vašingtone pagerbtas 89-erių metų sulaukęs spalvingo gyvenimo spalvingas dailininkas.

„Europoje vienas iš penkių 15-mečių ir apie 55 milijonai suaugusiųjų stokoja pagrindinių raštingumo gebėjimų“, – skelbia „Deklaracija dėl Europos piliečių teisės į raštingumą“. Vaikai skaito daugiau, bet suvokia prasčiau, ypač berniukai. Ką siūlo specialistai iš viso pasaulio: kuo skubiau keisti ugdymo programas ar, nelaukiant vyriausybių sprendimų, dirbti individualiai? Apie raštingumą ir skaitymą skaitmeniniame amžiuje pokalbiai su tarptautinės konferencijos Vilniuje dalyvėmis –  pedagoginės psichologijos dr. Ann-Sofie Selin (Suomija), Latvijos nacionalinės bibliotekos Vaikų literatūros centro vadove Silvija Tretjakova ir viena iš konferencijos organizatorių Rūta Elijošaityte, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos pirmininke.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ sausio 26 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...