captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip jautriai kalbėti vaizdais apie socialines problemas?

„Jeigu pažiūros trukdo dirbti žurnalistu, arba nesi profesionalus, arba tau išvis nereiktų dirbti žurnalistu, nes nesupranti žurnalistikos esmės“, – sako fotožurnalistas Artūras Morozovas, pro savo fotoobjektyvą fiksavęs ne vieną karinį konfliktą, pabėgėlių krizę ir kitus pasaulio dėmesį sukausčiusius įvykius.
Fotožurnalistas Artūras Morozovas.
Fotožurnalistas Artūras Morozovas.

„Dėl nuolat augančio šilko ir tekstilės gaminių populiarumo tarp prekeivių kilo ir Šilko kelio pavadinimas. Pirmieji gaminti ir naudoti natūralų šilką pradėjo kinai prieš beveik 5 000 metų, o Europoje jis paplito tik viduramžiais. Taigi daugelį amžių, kol šilkas pasiekdavo Europą, jis tapdavo brangesnis už auksą“, – pasakoja parodos „Šilko kelias. Senoji Kinijos dailė“ koordinatorius Skaistis Mikulionis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Jaunimas gyvena visiškai kitame pasaulyje – dominuoja vaizdo kultūra. Kai mokytojas yra knygos, o mokinys – vaizdo kartos, natūralu, kad kažkas nesudera“, – pastebi Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanas dr. Antanas Smetona. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie jaunimo kalbą.

„Jeigu pažiūros trukdo dirbti žurnalistu, arba nesi profesionalus, arba tau išvis nereiktų dirbti žurnalistu, nes nesupranti žurnalistikos esmės, – sako fotožurnalistas Artūras Morozovas, pro savo fotoobjektyvą fiksavęs ne vieną karinį konfliktą, pabėgėlių krizę ir kitus pasaulio dėmesį sukausčiusius įvykius. – Manau, kad esu labai smalsus. Man labai įdomu išgirsti kitą pusę: kodėl ji paėmė ginklą, kokios priežastys. Ir aš tikrai su tuo žmogum nesutinku, bet išklausyti ir su tuo žmogum pakalbėti – tai šita patirtis labai praturtina.“ Ką reiškia būti fotožurnalistu Ukrainos ir Rusijos karinio konflikto zonoje iš politinę poziciją aiškiai išsakiusios Lietuvos? Kaip fiksuojant konfliktus atsiriboti nuo savo išankstinių nuostatų? Kaip fotožurnalistui pelnyti pažeidžiamoje situacijoje atsidūrusio žmogaus pasitikėjimą? Apie tai – pokalbyje su fotožurnalistu Artūru Morozovu, įvertintu Kauno meno kūrėjų asociacijos premija už savitą socialinių temų interpretavimą bei svarbiausių įvykių pasaulyje fiksavimą.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ sausio 25 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...