captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: animacijos ir žaidimų industrija Lietuvoje. Ar mes kuo nors išsiskiriame?

„Animacija Lietuvoje kol kas yra marginalizuota kino sritis, bet tai gali pasikeisti – juk pasaulyje animaciniai filmai kuriami labai aktyviai. Lietuvoje irgi daugėja žmonių, norinčių kurti animaciją, tik jų reikia dar daugiau, nes tai yra komandinis darbas“, – mintimis apie animacinių filmų situaciją Lietuvoje dalijasi prodiuserė, Lietuvos animacijos asociacijos bendrasteigėja Agnė Adomėnė.
Prodiuserė<br> Lietuvos animacijos asociacijos bendrasteigėja Agnė Adomėnė. Roberto Daskevičiaus nuotr.
Prodiuserė
Lietuvos animacijos asociacijos bendrasteigėja Agnė Adomėnė. Roberto Daskevičiaus nuotr.

Ruošiantis išskirtiniam Lietuvos kultūros pristatymui šių metų tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje kovo gale, į Lietuvą atvyko Vokietijos žiniasklaidos atstovai. Kokie literatūros autoriai ir kokia Lietuviškos literatūros panorama bus pristatyta vokiečių žurnalistams? Pokalbis su Lietuvos kultūros instituto projektų vadove Vakare Smaleckaite, vadovaujančia Lietuvos prisistatymui Leipcigo knygų mugėje garbės viešnios teisėmis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

„Paprastai juokas asocijuojasi su atsipalaidavimu, teigiamais dalykais, satyra. Tačiau juokas gali būti ir smurto dalimi, paversti auditoriją nejautrią. Tad kur yra riba, kai juokas tampa sąmonės nuodais?“ – komentare klausia kultūros istorikė Violeta Davoliūtė.

„Animacija Lietuvoje kol kas yra marginalizuota kino sritis, bet tai gali pasikeisti – juk pasaulyje animaciniai filmai kuriami labai aktyviai. Lietuvoje irgi daugėja žmonių, norinčių kurti animaciją, tik jų reikia dar daugiau, nes tai yra komandinis darbas“, – mintimis apie animacinių filmų situaciją Lietuvoje dalijasi prodiuserė, Lietuvos animacijos asociacijos bendrasteigėja Agnė Adomėnė. Ar gerėja animacijos situacija čia? Kodėl į animaciją vis dar žvelgiama su tam tikrais stereotipais, nors animaciniai filmai pareikalauja daugiau darbo nei vaidybinis ar dokumentinis kinas?  Kiek animacijos kūrėjai turi bendradarbiauti su vaizdo žaidimų kūrėjais, o gal šie žaidimai negali egzistuoti be animacijos? Pokalbis su BLON animacijos ir videožaidimų festivalio vadove Laura Almantaite, animatore A. Adomėne ir festivalio videožaidimų programos koordinatoriumi Artūru Rumiancevu.

„Ryto allegro“ sausio 24 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close