captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: nepatogūs Günterio Grasso prisiminimai

„Be priklausymo SS pajėgoms Günterio Grasso kūryba ir politinė veikla būtų neįsivaizduojama“, – sako Jörgas-Philippas Thomsa.
Günterio Grasso namų Liubeke vadovas Jörgas-Philippas Thomsa.
Günterio Grasso namų Liubeke vadovas Jörgas-Philippas Thomsa.

Günterio Grasso memuarinė knyga „Svogūno lupimas“, pasirodžiusi Vokietijoje, sukėlė didžiulę diskusijų bangą dėl rašytojo tarnybos SS pajėgose paskutiniais Antrojo pasaulinio karo mėnesiais. Šis faktas užgožė visus kitus knygos aspektus. Šioje laidoje ne tik kalbėsime apie šio skandalo priežastis, bet aiškinsimės ir knygos meninę kalbą. 

Tai netipiška autobiografija, kelianti sudėtingus prisiminimo, atminties, pasakojimo apie save klausimus. Sykiu ir jaunuolio brendimo istorija – Grassas pasakoja apie savo gyvenimą, ieškojimus, meilę iki to momento, kai tapo garsus rašytojas ir išleido „Skardinį būgnelį“. Autorius yra sakęs, kad sunkiausia buvo rasti formą, kaip kurti memuaristinį pasakojimą ir galiausiai rado svogūno vaizdinį. Svogūnas – daugiasluosknės atminties metafora, atminties, kuri nepasiduoda paprastam, lengvam atpasakojimui. Prisiminti reiškia gana sunkų ir ne visada malonų darbą.

Apie atmintį ir jos pasakojimo būdus, apie tai, kas sujaudino ir papiktino vokiečių visuomenę pasirodžius šiai Günterio Grasso knygai, laidoje kalbėsimės su vertėju Teodoru Četrausku, knygą komentuos ir Günterio Grasso namų Liubeke vadovas Jörgas-Philippas Thomsa.

Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ – sausio 22 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 23 d., pirmadienį, 01.05 val. ir sausio 24 d. 16.05 val.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...