captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kodėl pykstamės dėl paminklų?

„Paminkliniai ženklai atsiranda, kad mobilizuotų mūsų sąmoningumą. Jie nėra savitiksliai, tad pirmiausia reikia gerai apgalvoti, ką norim pasakyti. Tada išsiplės ir idėjų ratas“, – apie diskusijas dėl atminimo įamžinimo pastebi šiuolaikinio meno kūrėjas Deimantas Narkevičius.
Čia turėtų stovėti paminklas Jonui Basanavičiui.
Čia turėtų stovėti paminklas Jonui Basanavičiui.

Teigiama, kad padidėjus „Sodros“ įmokoms menininkai turės daugiau socialinių garantijų, gaus didesnes pensijas, tačiau ar nepastovias ir nedideles pajamas gaunantiems asmenims tai netaps per didele našta?

„Gal ši tarmė ir išnyks, bet knygoje užfiksuota autentika – geografinis taškas Europoje, kuriame žmonės taip kalbėjo, bendravo, gyveno“, – sako aukštaičių tarme parašytos poemos „Giedanti gaidžio galva“ autorius Stasys Eidrigevičius. Ši knyga dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“.

Užsienio kultūros apžvalgoje – apie atsinaujinantį Paryžių. Siekdama surengti Olimpines žaidynes ir Pasaulinę Expo parodą, Prancūzijos sostinė ketina atnaujinti Eifelio bokštą ir meno bei kultūros centrą Pompidou.  

„Paprastai juokas asocijuojasi su atsipalaidavimu, teigiamais dalykais, satyra. Tačiau juokas gali būti ir smurto dalimi, paversti auditoriją nejautrią. Tad kur yra riba, kai juokas tampa sąmonės nuodais?“ – komentare klausia kultūros istorikė Violeta Davoliūtė.

„Kaune žurnalą kūrė daugiau kaip dvidešimt autorių. Turėjome tik savaitę, bet ji buvo nepaprastai intensyvi ir davė išskirtinį rezultatą“, – apie išleistą žurnalą Kaunui pavadinimu „Į“ pasaka projekto iniciatorius, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Česonis. 

Jono Basanavičiaus paminklui pasiūlyti darbai sukėlė daug diskusijų: nejaugi neturime idėjų, o gal geriausi menininkai nebedalyvauja konkursuose? Apie tai kalbėsimės su J. Basanavičiaus skulptūros idėjas vertinusios komisijos nariu istoriku Eligijumi Raila, menotyrininke Agne Narušyte, šiuolaikinio meno kūrėju D. Narkevičiumi ir skulptoriumi, VDA Skulptūros katedros vedėju prof. Petru Mazūru.
 

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 21 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 22 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

                                                                                                                                                    

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...